Choď na obsah Choď na menu
 


DOBROMETER

10. 6. 2013

Toto by sme mali všetci zdieľať, šíriť.

Nič podobného dosiaľ vo svete navrhované nebolo!

DOBROMETER

Na prvý pohľad to vyzerá ako vtip alebo metafora. Ale Karol Nagy z Banskej Bystrice tvrdí, že vynašiel nástroj na rozlíšenie ľudí – dobrých od zlých. Nejde však o žiadnu nadprirodzenosť, ani o žiadny detektor lži, či čokoľvek podobné. Ide o to, že existuje množstvo vecí, ktoré sa zatiaľ nepodarilo presadiť, ale proti ktorým nemôže byť nik! Proti by mohol byť len niekto, kto sa otvorene postaví na stranu zla.

 

Dosiaľ všetky revolúcie narazili na odpor, väčšinou krvavý. Keď nie hneď, tak po čase. Z viac ako stovky nápadov, ktoré Karol Nagy ponúka zdarma komukoľvek, niektoré považuje za revolučné.

Ako prvú revolúciu ponúka ZRUŠENIE NEZAMESTNANOSTI. Len na prvý pohľad to pripomína obdobie vlády komunistickej strany. Obnoviť socializmus, hoci aj bez chýb, aké pripúšťajú aj súčasní komunisti by určite narazilo na veľký odpor. Potom by ale Karol Nagy nemohol hovoriť, že proti nemôže byť nik. Na druhý pohľad to pripomína storočné snahy odborárov a ľavice so striedavými úspechmi o skracovanie pracovnej doby s hlavným motívom: udržania aj vytvorenia pracovných miest. Tie však zase narážajú na odpor pravice a zamestnávateľov. Až po pozornejšom čítaní - https://www.facebook.com/events/179489328872870/ môžeme pochopiť "malý" rozdiel – dobrovoľnosť, ktorú nikto nemôže upierať, a tým pádom je vyriešenie nezamestnanosti – nielen v socializme, ale aj v kapitalizme OBROVSKÝM SKOKOM PRE ĽUDSTVO! Ak pochopíme v úvodnom opise "udalosti", že napr. 5 (50) pracovníci by mali mať právo solidarizovať so svojim jedným (10) kolegom (ami), ktorý(i) by mal (i) byť prepustený (í) a prejsť dobrovoľne na 4 dňový pracovný týždeň, síce nie za 100% mzdy, ale ani nie za 80%, ale napr. za 92% mzdy (Rovnaké právo by mali mať 4 (40) prísť aj za 1 (10) bývalého kolegu, už aj dlhšie ako "nadbytočného" nezamestnaného), potom pochopíme aj to, že sa dá domotivovať aj ostatných, až pokiaľ nebudú všetci nezamestnaní pracovať.

Ako podporiť zrušenie nezamestnanosti:

1. Skopírovať a šíriť e-mailami alebo dať si do statusu, vložiť do skupín na Facebooku a podobne.
1. Podpísať sa v komentári nižšie. Prosíme uviesť aj kontakty
2. Ak ste registrovaný na Facebooku, vstúpte do skupiny VEREJNÁ MIENKA - https://www.facebook.com/groups/verejnamienka/ . Stadiaľ na udalosť „Dobrovoľné delenie sa o prácu – Môže byť niekto proti? Alebo kliknúť na: https://www.facebook.com/events/179489328872870/ - tam máte možnosť kliknúť na: Zúčastním sa.

Ďaľšie kontakty: Ing. Karol Nagy, Kukučínova 12, 974 01 Banská Bystrica, 048/ 414 70 36,  T-Mobile: 0902/ 498 249, Tesco-Mobile: 0940/ 862 499

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.