Choď na obsah Choď na menu
 


Minister vnútra D. Lipšic vierolomne porušuje zákony SR, podporuje protizákonnosti, klame a cenzúruje občanov

24. 9. 2010

Minister vnútra bol včera v bulvárnom Novom čase akože online. Online v podaní Nového času znamená, že čitatelia im môžu zaslať otázky, ktoré však nezverejnia. Nezverejnia všetky, teda nielen tie, ktoré by obsahovali vulgarizmy, prípadne aj niečo protizákonné. Z tých otázok potom vyberie redakcia (v tomto prípade Petra Áčová) alebo hosť Nového času tie, na ktoré odpovedať chce. Ostatné scenzúruje.

 

Akože diskusiu s občanmi avizoval aj sám minister na svojej nástenke. Vznikla z toho diskusia, ktorej najväčšiu časť cenzor Lipšic večer vymazal. Všetko vymazané je tu zobrazené červene.

 

Daniel Lipšic

Minister vnútra Daniel Lipšic bude ONLINE! Pýtajte sa. Položte mu otázku aj vy!

20 ľuďom sa to páči.

 

Jaroslav Bučko: jeden z mala normalnych ludi v politike...na nic sa nehra a je sam sebou

Pred 22 hodinami

 

Mária Marenčáková: to veru je..

Pred 22 hodinami

 

Pali NePali: presne tak. Moja reč.

 

Pred 21 hodinami

 

Juraj Miskov: Dano je uuuuplne v pohode :)

Pred 21 hodinami

 

Karol Nagy: Áno? A túto výzvu vedel zatiaľ len vymazať:

Pred 11 hodinami

 

Lenka Zaťková Mgr: na mna posobi ako falosny clovek. Ale hovorim tiez ze som sa s nim nestretla tak ho neskatulkujem. Len tak posobi

Pred 21 hodinami

 

Juraj Miskov: Ja som sa s nim stretavam teraz pomerne casto a napriek niektorym nasim rozdielnym politickym nazorom si myslim, ze v osobnom kontakte je Daniel velmi otvoreny a priamy.

Pred 21 hodinami

 

Lenka Zaťková Mgr: no sak vy sa s nim stretavate to uznavam. Ale my ludia sa s nim mame kde stretnut? Dufam, ze nehovorim nic zle,ale vzdy poviem svoj nazor.

Pred 21 hodinami

 

Juraj Miskov: Pred volbami chodil do obyvacky, skuste ho pozvat, mozno pride na navstevu aj k Vam a budete sa moct presvedcit o tom osobne :)

Pred 21 hodinami

 

Lenka Zaťková Mgr: viem, ze chodil. To bolo od neho sympaticke taky krok k ludom

Pred 21 hodinami

 

Jaroslav Jerz: Vážený pán minister, mne slovenskí policajti ukradli auto a teraz sa musím súdiť so SR, pretože mi Ministerstvo vnútra SR vedené exministrom Kaliňákom nebolo ochotné vyplatiť 95.000,- EUR ako čiastočnú kompenzáciu za škodu a ušlý zisk, ktoré... mi policajti KR PZ v BA nespochybniteľne spôsobili. (viac info). Zaujíma ma preto, či má SR v rozpočte pripravené finančné prostriedky na náhradu škôd, ktoré plk. Brath za svojho pôsobenia na poste riaditeľa KR PZ v BA spôsobil. Obávam sa totiž, či peniaze, ktoré vysúdim, naozaj niekedy uvidím na svojom účte.

Pred 19 hodinami

 

Marek Vician: teda dnes... dám si budík... to bude debatička... :)

Pred 14 hodinami

 

Peter Kaki Kakascik: www.cas.sk? fuj

Pred 13 hodinami

 

Karol Nagy: Nevie náhodou niekto, ako to tam na Čas.sk funguje? Uverejnia len tie otázky, ktoré si D. Lipšic vyberie? A teda, uverejnia ich až po 13:00 spolu s odpoveďami? To sa volá online? Alebo sa budú uverejňovať až otázky vložené po nejakom čase?

Pred 12 hodinami

 

Martin Rosko: pri urovni diskusii, by som neriskoval automaticke uverejnovanie otazok :D vyber a opozdenie je nevyhnutna vec

Pred 3 hodinami

 

Júlia Mikolášiková: Karol: online bude od 13.00 a po 13:00 začne minister odpovedať a čitatelia uvidia postupne otázky a odpovede

Pred 9 hodinami

 

Karol Nagy: Júlia, ďakujem. Neviem ako inde, ale v (Ne)Pravde o princípe fungovania online diskusie informujú, človek sa nemusí domýšľať, prípadne pýtať sa. Systém bulvárneho Nového času možno vyhovuje ich čitateľom, nie je však v záujme seriózneho dialógu. V (Ne)Pravde sa položené otázky zobrazia automaticky, v určenom čase sa začnú objavovať v inom bloku aj spolu s odpoveďami, potom, po istom čase sa uzatvára možnosť klásť otázky a hosť (Ne)Pravdy dopovie na už položené otázky. Tie, na ktoré odpovedať nevie alebo nechce sa potom (až potom!) vymažú.

Pre istotu som 3 otázky, ktoré som odoslal dal aj do diskusie k článku. Doporučujem každému, kto nesúhlasi s cenzúrou bulvárneho Nového času, ako aj s cenzúrovaním ministra vnútra (prvú otázku scenzuroval už dávnejšie na tejto nástenke) pozrieť si tieto tri otázky. Približne pred 8 hodinami

 

Karol Nagy: Martin Rosko, cenzúru nazývaš "výberom"? Ja sa domnievam, že "online" diskusie by však mali byť obdobou tlačoviek, na ktorých by sa mohol ktokoľvek kompromitovať, keby niektorému novinárovi povedal, že na jeho otázku neodpovie, vlastne, keby mu nedovolil ani otázku položiť, či dokonca do miestnosti vstúpiť.

Približne pred 8 hodinami

 

Martin Rosko: davat do rovnosti tlacovky a online diskusie pri urovni diskutujucich je chore

Približne pred 8 hodinami

 

Karol Nagy: Čo Ťa oprávňuje označovať apriori, vopred diskutujúcich za chorých? Resp. mňa za "chorého," preto, že viem, aj z vlastnej skúsenosti, že PRAKTICKY niet žiadneho rozdielu medzi novinárom a "nenovinárom"? Za totality to bolo pravidlom, áno, pripustiť na tlačovky, dať slovo len prorežimným novinárom, v dnešnej totalite sa to nazýva "politicky korektným novinárom." (ktorí v skutočnosti sú často práve tými najnekorektnejšími). V diskusii "k článku: Minister vnútra Daniel Lipšic bude ONLINE! Pýtajte sa" sú zatiaľ len moje príspevky a príspevok jednej mojej FB známej. Je na nich podľa Tvojho bohorovného hodnotenia niečo "choré"?

Približne pred 8 hodinami

 

Martin Rosko: neber to osobne prosim ta. opravnuje ma k tomu skusenost

Približne pred 8 hodinami

 

Karol Nagy: Neberiem to osobne, ale. Keby ktokoľvek z poslancov koalície, či opozície kedykoľvek chcel očistiť všetky diskusie od vulgarizmov, osočovania, trestných činov hanobenie národa, ..., podnecovania k rasovej, ... VŠETKO BY BOLO OCISTENÉ!!! Z. vlastnej skúsenosti viem, že napríklad na FB, keď sa poruchou systému mohol stať adminom ktokoľvek prvý klikol na "Stať sa adminom," stal som sa adminom vtedy najrasistickejšej skupiny, vymazal som stovky jednoznačne protizákonných príspevkov a komentárov a o tri dni som už nemal čo vymazávať, pričom príspevkov celkovo neubudlo.

 

PREČO TAKÚTO "VÝCHOVU" NEROBÍ ŠTÁT? Ale, naopak, ako som presvedčený, PLATÍ PROVOKATÉROV, ktorí píšu nakväčšie svinstvá. Aj za to je vo veľkej miere zodpovedný minister vnútra!!!

Približne pred 8 hodinami

 

Martin Rosko: teraz som sa uz stratil Približne pred 8 hodinami

 

Karol Nagy: To myslíš vážne?

Približne pred 8 hodinami

 

Karol Nagy: Predstav si, že KTOSI nutne potrebuje cenzúru. Vieš si to predstaviť? Už len preto nasadí provokatérov alebo strpí najhorších rasistov, vukgárne, protizákonné a kruté príspevky. Aby potom mohol využívať cenzúru, ako v tomto prípade D. Lipšic ...a aby mu to mnohí, ako napríklad aj TY spapkali ("pri urovni diskusii, by som neriskoval automaticke uverejnovanie otazok :D vyber a opozdenie je nevyhnutna vec")

Približne pred 7 hodinami

 

Martin Rosko: cize stat nasadil rasistov a prvokaterov do diskusii na internetovych strankach roznych portalov, ktore statu nepatria a moderatori tychto diskusii sa potom akoze vyhovaraju na takto nasadenych rasistov a prvokaterov, aby mohli cenzurovat aj otazky slusnych obcanov? dobre som to pochopil?

Približne pred 7 hodinami

 

Karol Nagy: Zatiaľ neodpovedal ani na jedinú z mojich troch otázok. Hanba cenzúre a cenzorom!!! Myslíš si, že sa jednoducho nedostali na rad? Prvú otázku som dal ešte skôr, ako D. Lipšic na tejto nástenke uverejnil, že bude on line, druhú a tretiu potom... dnes ráno. Všetky tri otázky som zopakoval, jednu za druhou aj dnes po 13:00.

Myslíš, že bolo toľko veľa otázok, že na moje sa jednoducho nedostal čas? A to aj napriek tomu, že moju kľúčovú otázku podporila aj europoslankyňa, aj poslanec NR SR vládnej koalície, aj poslanec VÚC a MsZ z KDH a mnohí iní.

Približne pred 7 hodinami

 

Martin Rosko: Karol, ved opytaj sa priamo tu, alebo posli Danielovi postu.

Približne pred 7 hodinami

 

Karol Nagy: Štátu nepatria, O. K., ale prečítaj si napr. z pravideil na Čas.sk: "V prípadoch vyšetrovania je prevádzkovateľ podľa právneho poriadku Slovenskej republiky povinný poskytnúť úplnú súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní"

 

Vieš si teda vysvetliť také množstvo nevhodných príspevkov aj nejak inak, než, že administrátori, ale aj štát ich necháva? Myslíš napr., že štát nemá na to prostriedky, aby platil ľudí, ktorí by vymazávali príspevky, aspoň tie, ktoré zjavne porušujú zákon?

Približne pred 7 hodinami

 

Karol Nagy: Moja prvá otázka, falošným Lipšicom scenzurovaná:

 

"Výzvu ministrovi vnútra, vláde SR a poslancom SR zatiaľ podporilo na FB 260 ľudí, vrátane europoslankyne, poslanca NR SR (Most-Híd), podpredsedu Most-Híd a štátneho tajomníka, poslanca VÚC a.MsZ Trnava za KDH, viacerých predstaviteľov koaličných aj opozičných, ako aj mimoparlamentných strán a iní podporili výzvu, na ktorú ste zatiaľ na FB nereagovali. Žiadame minimálne o stručnú reakciu:

Približne pred 7 hodinami

 

Karol Nagy: Moja druhá otázka, falošným Lipšicom scenzurovaná:

 

Porušenie zákona o referende

 

Pán minister, môžete sa ospravedlniť, prípadne aj vysvetliť okolnosti, prečo ste porušili volebný zákon a nariadenie prezidenta republiky, keď ste prvé zasadnutie ústrednej komisie pre referendum zvolali až na termín 12 dní po najpozdejšom možnom termíne?

Približne pred 7 hodinami

 

Moja tretia otázka, falošným Lipšicom scenzurovaná:

 

Karol Nagy: Marenie účasti na voľbách

 

Počas viacerých volieb aj pred nimi upozorňujem ústredné komisie a ministerstvo vnútra na protizákonné marenie účasti na voľbách nekompetentnými okrskovými komisiami. Počas referenda dokonca komisia znemožnila odovzdať svoj hlas voličovi prakticky "v priamom prenose" na TA3. Samozrejme, redaktori na to neprišli a pochybujem, že by na to prišli pracovníci ministerstva a členovia ústrednej komisie.

Ústrednú komisiu som infomoval aj o ďaľších konkrétnych prípadoch protizákonného bránenia účasti na referende okrskovými komisiami. Napriek tomu, títo v mene celej komisie, TEDA AJ VÁS, pán minister ako podpredsedu komisie, KLAMALI, vraj neboli žiadne podnety na porušenie zákona!!!

Predsa keby pravdivo informovali, je šanca, že desatina, možno viac komisií, teda v každej aspoň jeden z členov komisie by sa poučil. Lenže v médiách, najviac L. Škultétyová sústavne klame a ututláva porušenia zákona!

Čo ste ochotní urobiť pre to, aby v nadchádzajúcich voľbách boli VŠETCI členovia komisií VOPRED PÍSOMNE informovaní o typoch porušenia zákona v predošlých voľbách a referende napr. v tom, že viaceré komisie:

 

- neuznávajú doklady od polície, že občan stratil, bol mu odcudzený alebo odovzdal starý a vybavuje si nový občiansky preukaz,

-nedopíšu občana do zoznamu na základe občianskeho preukazu, AKO KÁŽE ZÁKON, ale telefonicky a inak prešetrujú, prečo občan má zapísaný trvalý pobyt v ich okrsku a posielajú občanov do iných, im známych, ale aj neznámych okrskov,

-a podobne?

Približne pred 7 hodinami

 

Mário Bošanský: jej, tak to som zmeskal, ...

Pred 7 hodinami, používateľovi Daniel Lipšic sa to páči.

 

Karol Nagy: Nič si nezmeškal, Mário, nevšimol si si, že si práve na nástenke D. Lipšica?

 

Sandra Mihalecová: Pán Lipšic, prečo ste dnes na www.cas.sk neodpovedali na otázky ktoré boli v diskusii? Poslala som Vám dve preto radšej aj na mail, tak prosím aspoň cez mail mi na ne odpovedzte. Ďakujem pekne

Pred 50 minútami

 

Zálohované 5. 10. 2010 o 22:30, príspevky vyznačené červeným písmom medzitým minister vnútra – cenzor vymazal.

 

kn, 6. 10. 2010

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ad: alkohol

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 12. 3. 2011 9:00)

Pán Chrenko, ako ste mohli dávno zistiť, pán Lipšic ignoruje a opovrhuje nielen obyčajnými občanmi, ale aj kolegami poslancami (Väčšina ministrov, aj Lipšic, boli pred menovaním tiež zvolení za poslancov), či europoslancami. Tiež minister Lipšic sa rád ujíma role cenzora, viď vyššie more príspevkov vyznačených červene, ktoré všetky vymazal. Takže nečakajte od neho odpoveď.

Pokiaľ ide o vašu otázku, oveľa vhodnejším adresátom by bol predseda NR SR R. Sulík. Ten by Vám však musel odpovedať, že priestupková imunita poslancov pri ich jazde po použití alkoholu a iných omamných látok BOLA ZRUŠENÁ už dávno, počas vlády R. Fica, krátko po medializovanom šantení milovníka orešanského červeného, pána poslanca Doc. JUDr. Cupera. Takže sulíkovci sa prepchali do parlamentu aj vďaka podvodnej kampani, v ktorej hviezdil pán Cuper. To, že táto kampaň bola PODVODOM, ale aj na samotnej hranici klamstva, podvodníkovi Sulíkovi vôbec nevadilo, lebo:

1. Jeho odporcovia to vôbec nepochopili, a keďže čítajú väčšinou len Nový čas alebo (Ne)Pravdu, ani "pochopiť" nemohli.

2. Jeho prívrženci to nepochopili tiež. Alebo im to bolo jedno, či tolerovali alebo sa stotožnili s týmto PODVODOM. Jeho prívrženci nepochopili z 98% dokonca ani to, že Sulíkovi išlo v referende len o zrušenie imunity po spáchaní všetkých priestupkov a nie aj o zrušenie imunity aj po spáchaní trestných činov, na čo už bolo v čase konanie referenda naladených 99% jeho bezduchých prívržencov.

3. Bolo zabezpečené, že hŕstka tých, ktorí to pochopili, mali znemožnený prístup do médií, ako koaličných, tak aj opozičných, ako tzv. mainstreamových, tak aj do tzv. alternatívnych.

alkohol

(f.chrenko, 11. 3. 2011 8:12)

prečo neda p.lipšic do zakona pre alkohol al pre politikov šak su tak isto učastnici cestnej premavky jak každy jeden šofer zato že maju imunitu tak možu chodit na aute aj s 3 promile alkoholu a nič sa im nestane dakujem čakam odpoved