Choď na obsah Choď na menu
 


Kandidát SDKÚ-DS z Trenčína porušuje predvolebné moratórium!

14. 11. 2009

PhDr. Miroslav Řádek, vysokoškolský učiteľ politológie (!) na Trenčianskej univerzite zjavne ignoruje volebný zákon! Od včera, v čase plynutia predvolebného moratória, cca 18:00 – 19:00 pokračoval v svojej kampani a v kampani za zvolenie Martina Fedora (SDKÚ-DS) za trenčianskeho župana aj v desiatich skupinách na Facebooku*. Volebný zákon č. 301/ 2001 Z. z. však v §27, ods. 3 zakazuje 48 hodín pred voľbami a počas volieb AKÚKOĽVEK volebnú kampaň. Podľa komentára Ministerstva vnútra „volebná kampaň je činnosť politickej strany, nezávislého kandidáta, prípadne ďaľších subjektov, zameraná na podporu alebo slúžiacia na prospech kandidujúcej politickej strany alebo nezávislého kandidáta.“ Desať skupín, ku ktorým však od včera večera mohol trenčiansky politológ pridať aj ďaľšie majú dohromady 12 154 členov.

Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com

 

*Nižšie sú uvedené skupiny, kde kandidát SDKÚ-DS porušuje predvolebné moratórium a od štvrtka cca 18:00 – 19:00 si robí volebnú kampaň pre seba, aj pre Martina Fedora, kandidáta jeho strany na župana. V dvoch skupinách mu túto volebnú agitáciu po nejakom čase vymazali (Trenčín a I love Trenčín), v skupine Trenčianskej univerzity si ju vymazal pravdepodobne sám, keďže sme ho tam upozorňovali, že porušuje zákon.

 

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Trenčianska Turná.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Melčice-Lieskové rulez :-D.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Nemšová.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Trencianske Teplice.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Trencin - Juh.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Trenčín.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa I love Trenčín.

Miroslav napísal na Nástenka používateľa Volím Miroslava Řádka za poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja /TSK/.

 

Miroslav tiež rozoslal listy, v ktorých žiada adresátov, aby volili jeho a Martina Fedora, aby to povedali svojím príbuzným a známym a aby list poslali ďaľším. Urobil takto prinajmenej v skupine Nová generácia SDKÚ-DS Trenčianskeho kraja.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Lenže aj ÚVK vydala

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 17. 11. 2009 0:53)

uznesenie č. 34.: Ústredná volebná komisia berie na vedomie sťažnosť Ing. Karola Nagya, Banská Bystrica zo 14.11.2009. Ústredná volebná komisia konštatuje, že akákoľvek volebná kampaň je 48 hodín pred začatím volieb a v deň volieb zakázaná a odporúča sťažovateľovi podať podnet na preskúmanie orgánom činným v trestnom konaní.

Vyklad...

(Co niekoho do toho, 16. 11. 2009 23:54)

...Ministerstva vnutra NIE JE ZAVAZNY a VSEOBECNY - ergo si moze vraviet co chce...

Mohol si sa podpísať aj celým menom,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com , 13. 11. 2009 13:01)

ale dúfam, že si to Ty. Pokiaľ ide o imunitu, som aj ja za jej minimalizáciu. Napr. ako pred chvíľou odpovedal Braňovi Talajovi daniel Lipšic, obmedziť ju na výroky a hlasovanie v parlamente. Ja by som však z toho vyňal niektoré trestné činy. Ani poslanci by nemali mať právo kohokoľvek beztrestne osočovať!

Pokiaľ ide o moratórium, od roku 2002 som už viac ako stokrát písal, že som za jeho zrušenie. Nepoznám nikoho, okrem súdružky Lívie Škultétyovej, vedúcej Odboru volieb a referenda (Je tam už z bývalého režimu), kto by videl nejaké pozitívum v moratóriách podľa súčasných volebných zákonov.

Možno, že sa nevedia dohodnúť, ako ho minimalizovať.

Moje stanovisko je jednoduché. Úplne zrušiť akékoľvek moratórium, zakázať iba v deň volieb vykonávať a zverejňovať výsledky prieskumu, pri ktorom sa anketári pýtajú voličov hneď pri východe z volebných miestností, koho volili.

Je samozrejme viacero dôvodov pre zrušenie moratória. Keby aj neboli iné, MUSEL BY STAČIŤ JEDINÝ: Nedá sa definovať presne, čo ešte je činnosť v prospech strany, kandidáta (Mimochodom v komentári, tí právni nedoukovia z ministerstva zabudli vedľa strán a nezávislých kandidátov na straníckych kandidátov, ďalej nezakazujú negatívnu kampaň, zakazujú len kampaň v prospech...). A ešte nemožnejšie je to všetko, najmä na internete odkontrolovať!

Prežitok

(JanDro, 13. 11. 2009 11:52)

Podľa mňa je moratórium prežitok, tak ako imunita poslancov. Oboje by sa malo minimalizovať.