Choď na obsah Choď na menu
 


Cenzorka Zita Pleštinská

16. 10. 2009

Ing. arch. Zita Pleštinská, SDKÚ-DS, do tohto roku europoslankyňa, tiež neúspešná kandidátka do VÚC Prešov si zamieňa verejné vystupovanie v tzv. sociálnej sieti Facebook s diktovaním vlastných názorov a cenzúrovaní názorov, ale aj púhych faktov tých, s ktorými nesúhlasí. Po viacerých cenzorských zásahoch v sobotu, 14. novembra, v deň volieb napr. vymazala tento môj príspevok:

„Dobrý deň! Viete o tom, že Váš priateľ a spolustranník PhDr. Miroslav Řádek nezákonne pokračuje vo volebnej kampani za seba a za pravdepodobne nič netušiaceho pána Martina Fedora na Facebooku? Pôvodne v desiatich skupinách (spolu: 12 154 členov). V dvoch skupinách mu už jeho predvolebnú moratóriovú kampaň vymazali, v skupine Trenčianskej univerzity si ju vymazal pravdepodobne sám, keďže sme ho tam viacerí upozorňovali na porušovanie zákona. Doporučujem Vám, aj Vašim priateľom z SDKÚ-DS okamžite sa s ním spojiť a pokúsiť sa presvedčiť ho, aby svoju nezákonnú kampaň zrušil aj v ostatných siedmych

skupinách.“

Je na ňom niečo vulgárne, neslušné, nepravdivé? Samozrejme, že nie. A to predtým už vymazala aj iné moje nevinné príspevky. To jej vôbec nebránilo, aby na druhý deň sama písala na nástenke predsedu KDH Jána Figeľa o slušnosti v politike. Nekomentoval som to ničím iným, než tým, že nepovažujem za slušné, ak deň predtým vymazala jeden veľmi seriózny príspevok. Takže vymazala hneď aj to. Reagoval som oslovením priamo pána Figeľa.

V Banskej Bystrici, 16. 11. 2009, Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.