Choď na obsah Choď na menu
 


Predvolebné moratórium je nezmysel!

2. 6. 2009

Nižšie podpísaní sa pripájame k výzve na zrušenie ustanovení o moratóriu v našich volebných zákonoch. Žiadame aj všetkých predstaviteľov verejného života, aby sa k našej výzve pripájali svojími osobnými stanoviskami, aj nezávisle od rokovania vo vlastných stranách, inštitúciách, zdruiženiach. Vhodným miestom je aj pripísanie komentáru pod touto výzvou.

 

Vo voľbách do Europarlamentu 6. 6. 2009 má platiť prvýkrát od počiatkov civilizácie na našom území dokonca aj takmer 24 hodinové moratórium (od soboty cca 22:30 do nedele 22:00) na zverejnenie čiastkových, aj presných výsledkov volieb. Oproti voľbám v r. 2004 nevolíme totiž už v nedeľu a preto by sme mali do nedele večera čakať. Zákon nedovoľuje zverejniť Ústrednej volebnej komisii výsledky skôr než v nedeľu o 22:00. Zákon a ani písomne pokyny Ministerstva vnútra SR však nezaväzujú jednotlivých 17 členov ústrednej volebnej komisie k mlčanlivosti. Vyzývame preto všetkých členov, aby prípadný sľub mlčanlivosti o výsledkoch volieb neskladali a aby všetci tieto výsledky napr. cestou médií zverejnili.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Juraj Šváč je kandidát SDKÚ do EP

(Otázka Jurajovi Šváčovi, 5. 6. 2009 9:08)

Opýtal som sa ho, 3. 6. 14:35: "Čo poviete na "kampaňovanie" Strany zelených aj vo štvrtok a piatok?"

Odpovedal mi dnes o 8:45:

"Zákon o moratóriu je podľa mňa zbytočný. Najmä preto, že je veľmi ťažké kontrolovať ale najmä účinne sankcionovať jeho nedodržanie. Politici však sú povinní zákony kotré prijímajú dodržiavať. Ja moratórium dodržím."

Líderka SZ ignoruje moratórium!

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 2. 6. 2009 12:40)

Janka Budáčová je takto asi jedinou, aj prvou na Slovensku za ostatných 60 rokov. Držím jej, aj Strane zelených v tejto veci, aby zostali nenapadnuteľní, aj keď voliť ich nebudem.

Pripájam sa aj k vyššie uveden výzve"Predvolebné moratórium je nezmysel!"