Choď na obsah Choď na menu
 


Uznesenie Ústrednej volebnej komisie - 23. marca 2010

4. 4. 2010

5. Ústredná volebná komisia podľa § 20 ods. 1 zákona č. 333/2004 Z.z. o voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky registruje kandidátne listiny týchto politických strán a politických hnutí:

1. AZEN - Aliancia za Európu národov

2. EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA

3. Komunistická strana Slovenska

4. Kresťanskodemokratické hnutie

5. Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko

6. Ľudová strana Naše Slovensko

7. MOST - HÍD

8. NOVÁ DEMOKRACIA

9. Paliho Kapurková, veselá politická strana

10. Sloboda a Solidarita

11. Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana

12. Slovenská národná strana

13. SMER - sociálna demokracia

14. Strana demokratickej ľavice

15. Strana maďarskej koalície - Magyar Koalíció Pártja

16. Strana Rómskej koalície - SRK

17. Únia - Strana pre Slovensko

18. Združenie robotníkov Slovenska

 

6. Žrebovania čísiel zaregistrovaných kandidátnych listín sa vykoná tak, že každý člen Ústrednej volebnej komisie vyžrebuje číslo kandidátnej listiny za politický subjekt, ktorý ho delegoval do komisie. Za kandidujúci politický subjekt, ktorého zástupca nie je pri žrebovaní prítomný, vyžrebuje číslo kandidátnej listiny zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie. Žrebovanie sa uskutoční v abecednom poradí podľa názvov zaregistrovaných kandidujúcich politických subjektov.

7. Ústredná volebná komisia podľa § 21 zákona č. 333/2004 Z. z. o voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky určila žrebom čísla kandidátnych listín nasledovne:

 

AZEN - Aliancia za Európu národov: 16

EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA: 1

Komunistická strana Slovenska: 9

Kresťanskodemokratické hnutie: 13

Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko: 8

Ľudová strana Naše Slovensko: 14

MOST – HÍD: 18

NOVÁ DEMOKRACIA: 11

Paliho Kapurková, veselá politická strana: 4

Sloboda a Solidarita: 5

Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana: 15

Slovenská národná strana: 10

SMER - sociálna demokracia: 17

Strana demokratickej ľavice: 6

Strana maďarskej koalície - Magyar Koalíció Pártja: 7

Strana Rómskej koalície – SRK: 3

Únia - Strana pre Slovensko: 2

Združenie robotníkov Slovenska: 12

8. Ústredná volebná komisia po overení údajov uvedených na predložených návrhoch hlasovacích lístkov, potvrdzuje ich správnosť a súhlasí s ich tlačou.

9. Ústredná volebná komisia poveruje zapisovateľku JUDr. Líviu Škultétyovú zasielaním úplných znení uznesení Ústrednej volebnej komisie osobám, ktorých podnety boli adresované komisii.

10. Ústredná volebná komisia poveruje zapisovateľku JUDr. Líviu Škultétyovú zabezpečiť uverejnenie späťvzatia kandidátnej listiny politickou stranou alebo politickým hnutím, vzdania sa alebo odvolania kandidatúry, ktoré boli doručené predsedníčke komisie, vo volebných miestnostiach a na internetovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

11. Ústredná volebná komisia schvaľuje termín riadneho zasadnutia komisie 22. apríla 2010 o 10:00

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ad: Sťažnosť

(Admin, 8. 11. 2010 15:07)

Prepáčte, čo má volebná kampaň pred komunálnymi voľbami spoločné s parlamentnými voľbami? Na tejto stránke je možné komentovať prakticky každý článok, tak si nájdite prosím aktuálnejší. Alebo rubriku "Návtevná kniha".

staznost

(Viktor, 8. 11. 2010 11:48)

dobry den,mal by som staznost ktora sa tyka zacatiu volebnej kampane.Podla zakona § 30 zákona č. 346/1990 Zb.kandidati mozu zacat svoju volebnu kampan 17 dni pred volbami,no v obci Kamenin okres Nove Zamky su uz od 6.11.2010 nalepene a rozposlane letaky urcitych kandidatov.Co sa da s tym spravit?

sťažnosť

(Jana, 12. 6. 2010 21:31)

Potrebovala by som informáciu, komu mám adresovať sťažnosť na nesprávny (nekorektný) postup volebnej komisie. Stalo sa nasledovné: V našej obci boli zriadené dve volebné komisie, dva volebné okrsky - na základe adresy trvalého pobytu, uvedeného v občianskom preukaze, som išla odvoliť ku komisii, ku ktorej som mala. Lenže po príchode do miestnosti, odovzdaní občianskeho preukazu členom komisie, mi dotyční oznámili, že ma neevidujú v zozname. Podľa ich evidencie mám trvalý pobyt na inej ulici a mám ísť odvoliť k druhej volebnej komisii (na druhú stranu dediny) - podotýkam, že pred štyrmi rokmi som volila práve na mieste, kde mi oznámili, že ma v zozname neevidujú.
Viacerí členovia komisie ma dokonca presviedčali o tom, že adresa môjho trvalého pobytu nezodpovedá tomu, ktorý mám zapísaný v občianskom preukaze.
Cítila som sa trápne a ponížená - a namiesto toho, aby mi vyšli v ústrety a dopísali ma do zoznamu, mi povedali, že si nechcú robiť zbytočné komplikácie a mám ísť odvoliť ku druhej volebnej komisii.
Ďakujem.

Tomasíková

(Jana , 12. 6. 2010 19:56)

prosím o informáciu, či stačí ak ma spoznajú aspoň dvaja členovia komisie - že som to ja a mám tam trvalý pobyt.nemôžem nájsť OP a voliť chcem.

stačí identifikácia?

(janka, 12. 6. 2010 16:01)

prosím o informáciu, či stačí ak ma spoznajú aspoň dvaja členovia komisie - že som to ja a mám tam trvalý pobyt.nemôžem nájsť OP a voliť chcem.

reklama

(peter, 12. 6. 2010 8:55)

Je v poriadku ze vo volebnej miestnosti okrsku 5 v Bratislave na Budysinskej ulici je reklama SDL aj vo volebnej miestnosti aj pri vstupe do volebnych miestnosti?

Ludmile

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 11. 6. 2010 22:02)

Pas si so sebou môžete zobrať, prípadne aj vodičák, či iný doklad je uvedená Vaša platná adresa trvalého pobytu. To by Vám však vôbec nemalo bez dokladu od polície stačiť.

Jediným DOKLADOM PLNENAHRADZUJÚCIM občiansky preukaz je však len potvrdenie od polície, že ste ohlásili krádež občianskeho preukazu, že sa Vám teda nový občiansky preukaz vybavuje - to tam nemusí byť uvedené). Ten pas môže presvedčiť okrskovú komisiu, že ste to Vy osobne, keďže na doklade polície fotografia nie je. Mali by Vám však umožniť voľbu len na to potvrdenie od polície.

Ak ste ešte na polícii neboli, máte smolu. Nedoporučujem Vám ani sa pokúšať voliť.

Ak by Vám napriek predloženiu spomenutého potvrdenia a Vášho vysvetlenie nechceli umožniť voľbu, zatelefonujte mi na č. 048/ 414 70 36 alebo: 0910/ 101 179

Mam problem

(Ludmila, 11. 6. 2010 17:59)

Ukradli mi OP a mam len pas, co mam urobit, aby som mohla volit.

Identifikácia členov okrskových komisií

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 9. 6. 2010 9:55)

Zaujímavá otázka pán Mirec. Zrejme ešte nejaký čas musíme čakať, kým budú všetky tieto informácie na webe. Som však presvedčený, že ak by ste podali s odvolaním sa na zákon o slobodnom prístupe k informáciám žiadosť starostovi, skôr - neskôr by Vám v určenej lehote musel menovitý zoznam členov okrskovej komisie aj to, ktoré strany koho nominovali poskytnúť. Informujte nás potom.

Ak by ste boli ochotní prispieť k tomu, aby celoplošne čo najviac informácií o voelbných komisiách všetkých stupňov boli na webe, ohláste sa e-mailom.

Ja som napr. z Banskej Bystrice. Ani teraz sa mi nepodarilo zistiť, či je niekde na webe aspoň zoznam členov Obvodnej volebnej komisie v BB. Náš obvodný úrad nemá dokonca ani vlastnú web stránku. Existuje síce nejaká generálna všeobecná stránka obvodných úradov, na nej však - v Banskej Bystrici ešte ani nevedia, že sú nejaké parlamentné voľby.

Cez Googla som našiel Obvodnú volebnú komisiu v Nitre. Da sa nan dostať priamo zop stranky ministerstva vnutra - asi na 5 kliknuti (http://www.minv.sk/?obvodna-volebna-komisia-v-nitre-na-volby-do-nrsr-v-roku-2010). Zial, ani na volebnu komisiu susedneho obvodu Nove Zamky sa uz takym sposobom dostat neda.

Obvodny urad Trnava ma vlastnu stranku a na nej sa hned z uvodnej stranky da dostat na volby, kde je aj obvodna volebna komisia: http://www.obu-trnava.sk/volby/komisia.htm

Hned po zostaveni vlady sa obratime na ministra vnutra s podnetom, aby doplnili informacny system na webe tak, aby na nom pri kazdom obvode bola aj rubrika volby - a pod nou aj aktualne zlozenie obvodnej volebnej komisie. je to vsak trochu komplikovane aj tym, ze napr. pri volbach do VUC si niektore kraje vytvaraju obvody, ktore nie su totozne s administrativnymi obvodmi.

Pred nadchadzajucimi komunalkami sa budeme snazit na tejto stranke, aby bol prehladny pristup k mestskym volebnym komisiam + ku komisiam aspon vacsich obci.

nechut ist k volbam

(mirec, 9. 6. 2010 4:50)

som z malej obce Horne Chlebany, ale ked idem volit, za poslednych 4 roky su v nasej obci stale vo volebnej komisii tie iste tvare,a ked som sa spytal starostu ako je to mozne, tak mi odpovedal, ze ich strany nominovali, pritom viem,ze 90 percent z nich v ziadnej strane niesu a preto sa chcem spytat ci mam pravo vediet za aku stranu su vo volebnej komisii

Vážený pán "primátor,"

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 2. 6. 2010 9:39)

toto nie je stránka Ústrednej volebnej komisie - tu len o nej informujeme.

Svoj podnet, prosím adresujte hlavne skutočnému primátorovi mesta Sereď.

V zmysle zákona, do 18. mája musia obce zaslať každému voličovi informáciu o čase konania volieb, o volebnom okrsku a mieste, kde môže voliť, ako aj zoznam kandidátov.

Pravdepodobne zlyhali len brigádnici, ktorí obálky roznášali ako reklamy, nedali ich teda do vašej schránky, ale len na kôpku reklám a podobne. Alebo ste mali plnú schránku. Overte si, prosím situáciu aj u susedov, prípadne aj u niekoho z inej časti mesta.
Ale je aj možné, že nejakým nedopatrením, nie ste v zozname voličov, a mesto posiela info len týmto. Ešte máte dosť času, skontrolovať si na organizačnom odbore, či v tom zozname ste a pri tej príležitosti požiadať aj o chýbajúce písomné info. Iste majú nejakú rezervu.
Budeme radi, keď nás budete informovať aj na tomto mieste.

parlamentne volby 2010

(primator, 1. 6. 2010 20:22)

V Seredi ešte nerozdavali občanom volebne listky............