Choď na obsah Choď na menu
 


KLAME AJ NAJÚPRIMNEJŠIA NORA MOJSEJOVÁ?

9. 3. 2012

 

Priatelia, nedávajte, prosím do zberu staré knihy, najmä nie slovníky a encyklopédie. Keď nám, inšpirovaní Orwelovym románom 1984 vymenia všetky knihy, čo zanecháme našim vnukom? Je neuveriteľné, ako u nás zvrátili význam pojmu priama demokracia v priebehu ostatných týždňov. Už takmer všetci, ktorí sa hlásia k priamej demokracii, v skutočnosti propagujú väčšinový volebný systém. To je však z hľadiska priamej demokracie katastrofálna zvrátenosť. Zaviesť systém zaručujúci moc maximálne dvom politickým stranám, rovnako ako to už v každom štáte s väčšinovým volebným systémom je (napr. Vo Veľkej Británii, v USA), je superpartokraciou!


 

Dosiaľ však v každej encyklopédii, politickej príručke je priama demokracia definovaná ako systém, v ktorom štátnu moc majú v rukách všetci občania. Chápem obavy, najmä konzervatívnejšie zmýšľajúcich politikov, aj ostatných občanov, že občania by nevedeli vždy fundovane rozhodnúť. Že občania by si mohli zvoliť aj fašizmus. To sme však sčasti vyvrátli aj týmto prieskumom (aktuálne 12 999 hlasovaní): Občania v ňom sami navrhujú otázky a následne aj o nich hlasujú štýlom áno nie. Rasisticky ladená otázka sa dostala až na deviate miesto. A keď sme k nej v druhom kole hlasovaní pripojili rovnakú otázku, len napísanú ľudskou rečou, tá rasistická úplne prepadla. Obávam sa, že iba takýmto spôsobom by som obavy konzevatívcov ťažko vyvrátil. Veď aj mne sú sčasti vlastné. Preto som ešte v roku 2002 navrhol postupnú cestu vzrastu priamej demokracie (Zrušenie kvóra pre platnosť referenda a zníženie potrebného počtu podpisov na vyhlásenie referenda je samozrejmé). Nech sa aspoň niektorí kandidáti do všetkých stupňov zaviažu riadiť sa vždy výsledkom e-hlasovania občanov. Vytvoria sa tým akési občianske komory parlamentu a iných zastupiteľstiev. V týchto voľbách sa k tomu zaväzujú štyria kandidáti z troch rôznych politických strán. Jeden z nás si robí kampaň sám, ja som sa pokúšal a stále ešte pokúšam získať niektorého z lídrov politických strán.


 

Nemám ani najmenšiu pochybnosť, že pri minimálnej medializácii, spustenej aj posledný deň pred voľbami by strana, ktorá by ako celok aj ako jej líder a aspoň menší počet poslancov prijali záväzok riadiť sa občanmi, že by tým získali viac ako 10% hlasov od tých voličov, ktorí dosiaľ nemajú vôľu ísť voliť, lebo neveria žiadnej strane. Preto som oslovil e-mailom, aj v skupine a na stránkach aj Noru Mojsejovú. Keď ani po dvoch dňoch nereagovala, publikoval som na Facebooku túto výzvu:


 

Ponúkol som Nore Mojsejovej 100 tisíc až pol milióna už dlhšiu dobu nepoužitých voličov.

Mlčí ako hrob.


 

Topky.sk o nej napísali: "Neohrozene ide za záujmami občanov a nehanbí sa povedať všetko na rovinu." Keď sa vraj nehanbí a dokonca vraj ide za záujmami občanov – predpokladám, že si to nevymysleli bolvárne Topky.sk, ale, že to aj sama tvrdí, prečo potom nevie zareagovať na ponuku zaviazať sa voličom, že sa vždy bude riadiť výsledkom elektronického hlasovania občanov, ČÍM BY SA POČET JEJ VOLIČOV ZNÁSOBIL. Veď to ešte NIKDY V HISTÓRII ĽUDSTVA ŽIADNY POLITIK PRED KAMERAMI A MIKROFONMI NESĽÚBIL!!! A nasľubovali už aj hory ako milión Mt. Everestov a doly ako milión Mariánskych priekop!
Mlčí ako hrob.


 

Zvýšil som jej v priebehu jediného dňa počet členov jej jedinej skupiny na FB viac ako trojnásobne. Nepotrebujem jej vďaky, ale dal som jej jednoduché otázky.

Mlčí ako hrob.


 

Vytvoril som jej, jej manželovi a mne osobitnú skupinku, aby ju nemuseli vyrušovať ju zbožňujúci fanúšikovia

Mlčí ako hrob.

 

V tábore Ľudovej strany Naše Slovensko je verejným tajomstvom, že Nora Mojsejová bola údajne kúpená len preto, aby zobrala hlasy Kotlebovi.
Mlčí ako hrob.

 

Neviem, či je to verejné, ale ak Nora Mojsejová neprelomí vlastné mlčanie, bude to vyzerať tak, že jej bolo dovolené zobrať aj všetky hlasy Kotlebovi, dosť veľa hlasov aj Slotovi, Belousovovej, dokonca aj Hrdličkovi, ALE NEBOLO JEJ DOVOLENÉ VSTÚPIŤ DO PARLAMENTU. Preto:
Mlčí ako hrob

AK SÚHLASÍŠ S TÝM, ŽE NORA MOJSEJOVÁ BY MALA ODPOVEDAŤ, ALEBO S TÝM, ŽE MASMÉDIA BY MALI ZRUŠIŤ INFORMAČNÚ BLOKÁDU, alebo ak si aspoň trochu zvedavý, zvedavá, klikni prosím hore na "Pridať sa". Taktiež klikni na "Pozvať priateľov". Pomôž dať vedieť o tejto aktívnej možnosti zúčastniť sa volieb aj Vašim priateľom aj vtedy ak klikni na Zdieľať.


 

* * *


 

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo sa podobáte obieleným hrobom, ktoré zvonka vyzerajú pekne, ale vnútri sú plné mŕtvolných kostí a všelijakej nečistoty! Tak sa aj vy navonok zdáte ľuďom spravodliví, no vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti.(Mt 23, 27-28)

 

* * *

Karol Nagy


 

K VÝZVE SA PRIPOJILI:

 

33 + 24 signatárov zo skupiny PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ

8 + 4 signatárov zo skupiny PRIAMA DEMOKRACIA


 

Z REAKCIÍ:

 

Najvtipnejšia reakcia: Brano Mojsej: " Všetko čo sa týka Nory je totálne klamstvo, ak neodstránite všetko o nej čo ste si vymysleli,podáme na Vás trestné oznámenie a stretneme sa na súde a podáme žalobu na nemajetkovú ujmu 100 OOO eur.Mojsej"


 

RADA MOJSEJOVCOM: Ak ste naozaj nepochopili, akú mierovú bombu by ste mohli odpáliť – a bez najmenšieho násilia ODOVZDAŤ PO TISÍCROČIACH ASPOŇ ČASŤ ŠTÁTNEJ MOCI, TÝM, KTORÝM PATRÍ AJ PODĽA PLATNEJ ÚSTAVY, TEDA OBČANOM,

 

TAK SI PREČÍTAJTE ASPOŇ TOPKY.SK – TÍ TO POCHOPILI


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaRow, 12. 12. 2017 19:30)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any anti-botnet captcha.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Aj toto je stále partokracia

(Hyno, 9. 3. 2012 12:01)

Ale aj to,čo chce strana Právo a spravodlivosť je stále len partokracia a voči skutočnej priamej demokracii je to zvrátenosť.V priamej demokracii si ľudia volia svojich nepartajných zástupcov,stranícka príslušnosť je totiž v priamej demokracii neprípustná.Takže stranám,ktoré chcú priamu demokraciu ide zase len o korytá!Fuj,je to hnus,ako sa zase niekto snaží manipulovať verejnosťou!Ako chcú strany bojovať za priamu demokraciu?Veď to by museli ísť sami proti sebe.Je to nelogické a takéto zavádzanie na grc!Je to len vytĺkanie politického kapitálu pred voľbami.Je to hrubé zneužitie mena priamej demokracie!