Choď na obsah Choď na menu
 


Voľby do NR SR 2010

12. 6. 2010

 

Do 14. marca predložilo kandidátne listiny 18 politických strán a hnutí. Ďaľších prinajmenej 7 strán má svojich zástupcov na kandidačných listinách iných strán. Voľby sa konajú 12. júna od 7:00 do 22:00 (výnimočne aj o dve hodiny skôr, avšak koniec musí byť vždy 22:00). Iné termíny v súvislosti s parlamentnými voľbami sú uvedené tu.

 

Zákon č. 333/ 2004 O voľbách do NR SR

 

Ústredná volebná komisia (19. marca sa zišla prvýkrát, bola vyžrebovaná predsedníčka a podpredsedníčka)

 

Predsedníčka: Janečková Tatiana, Ing., Smer - SD

Podpredsedníčka: Zuzana Molnárová, PaedDr., podpredsedníčka Strany Rómskej koalície

Členovia:

Almáši Gabriel, JUDr., Únia - Strana pre Slovensko

Artim Jozef, RSDr., Komunistická strana Slovenska

Borecký Branislav, JUDr., Nová demokracia

Mária Kolníková, Mgr., SDKÚ - DS

Kucek Adrián, JUDr., Slovenská národná strana

Mach Peter, RNDr., Kresťanskodemokratické hnutie

Bohumil Masaryk, Združenie robotníkov Slovenska

Nagy Karol, JUDr., Most-Híd

Peter Nyilfa, Strana maďarskej koalície (MKP)

Ondrová Marianna, Ing., Sloboda a Solidarita

Peter Ošváth, Ing., Európska demokratická strana

Juliana Sirotná, Paliho Kapurková veselá politická strana

Ondrej Sliacky,             Prof., PhDr., CSc., Aliancia za Európu národov

Mária Sýkorová, Ľudová strana Naše Slovensko

Turkotová Ľubica, JUDr., Ľudová strana - HZDS

Mgr. Ivan Weiss, SDĽ, weissivan@yahoo.com

 

 

Zapisovateľka ÚVK (Menovala ju Vláda SR, 15. 2. 2010): JUDr. Lívia Škultétyová

 

Zápisnice – uznesenia ústrednej volebnej komisie

 

Obvodné volebné komisie

 

Kto je kto v slovenskej politike

 

Celoslovenský monitor

 

Informácie o voľbách na stránke Ministerstva vnútra SR (Netreba prehliadnuť otvorené menu v stĺpci vľavo)

 

Informácie o voľbách na stránke Štatistického úradu SR

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hanba SLOVENSKU

(Ajka, 13. 6. 2010 19:37)

Som veľmi sklamana, že ľudia nehlasovali za SNS!!!
Ale radčej dali hlas maďarom!!! Je to hamba SLOVENSKA, tak sme bojovali za náš štát a ,,maďari" nám ho chcú vziať!!!!!!!!

Právo na súkromie?

(Ivan MIŠO, 12. 6. 2010 17:52)

Dnes v popoludňajších hodinách sme sa zúčastnili volieb do NR SR spolu s msnželkou v D.N.Vsi volebný obvod č 10 na ZŠ P. Horova. Pri vstupe do volebnej miestnosti sme sa po zaregistrovaní a po obdržaní hlasovacích lístkov postavili "do rady" a čakali, kým upravia svoje hlasovacie lístky voliči pred nami. Hneď som upozornil prísediacich členov komisie, že postavené plenty na úpravu hlasovacích lístkov nie sú ako v minulých rokoch, že sa nedá ku každej plente samostatne prísť, ale že sú tri spojené vedľa seba v slepej uličke. Týmto podľa môjho názoru nebola splnená podmienka tajného hlasovania. Člen komisie, ktorý nás registroval v zoznamoch nám povedal, že uvedené postavenie plient je schválené predsedom komisie. Nato pani, zjavne patriaca ku komísii, povedala, že kto by komu pozeral kto koho volí.... No coment.
Takže moja otázka, prosím Vás: "Je postavenie troch plient vedľa seba v slepej uličke tak, že si voliči chodia jeden druhému poza chrbát v súlade s pravidlami?"

Ďakujem za odpoveď.

Ivan MIŠO

ivanmiso@inethome.sk

Politická reklama-volby.

(Maťa, 12. 6. 2010 16:02)

Chcem vedieť ,či v čase volieb t.j. o 15.05 može byť v obecnom rozhlase pustená politická reklama a to konkrétne: p. Radičová,p.Urbáni,p.Fico a SAS. Ak áno ,blahoželám...lepšie sa to ani nedalo načasovať!!!
Ak je to porušenie zákona akým spúsobom to nahlásiť Ústrednej volebnej komisií ?

Zapečatenie urny

(Peter Bodor, 12. 6. 2010 13:40)

§ 28:
Pred začiatkom volieb predseda okrskovej volebnej komisie za prítomnosti členov komisie skontroluje volebnú schránku a prenosnú volebnú schránku a potom obidve schránky zapečatí.

Rád by som vedel čo rozummieme pod zapečatením urny. Tam kde som bol voliť spodné i vrchné veko bolo zalepené páskami, ale iba pásky na vrchnej časti urny boli opatrené podpismi, t.j. spodné veko je možné otvoriť a znovu prelepiť.

Volebný plagát na kultúrnej inštitúcii

(Ferdinand, 8. 6. 2010 10:48)

Ako je zabezpečená rovnosť kandidátov, keď na kultúrnej inštitúcii je len plagát jednej strany!

RE:vyradit ,,Kapurkovu stranu,,

(sympatizant Paliho Kapurkovej, 27. 5. 2010 16:31)

Vazeny pan Jaray,
dakujeme za Vas nazor. My v Paliho Kapurkovej si velmi vazime ludi,ktori nielenze maju svoj nazor ale maju aj odvahu verejne ho vyjadrit.Respektujeme vas nazor, hoci s nim nesuhlasim.Radi by sme niektore fakty uviedli na pravu mieru.
Paliho Kapurkova NIE JE REKLAMA NA ZIADEN VYROBOK.
Nie sme ani iba recesia a nie sme ani bezna politicka strana.
SME STRANA ZALOZENA SPECIALNE PRE NEVOLICOV.
Aby aj ti ludia,ktori by chceli ist volit a nemaju koho mohli v tychto volbach odovzdat platny hlas a zvysit tak volebnu ucast.Pretoze v tychto volbach hrozi Slovensku najnizsia volebna ucast.Nizka volebna ucast okrem ineho zvysuje sancu extremistov a populistov dostat sa do parlamentu a do vlady. Dnes podla prieskumov je na Slovensku 1,3 mil. ludi ,ktori by chceli ist volit, ale nemaju koho.Keby len kazdy 10ty z nich vyuzil prilezitost ktoru mu ponuka Paliho Kapurkova tak by prostrednictvom nas mohli historicky prvy krat byt nevolici zastupeny v parlamente. A to sposobom charakteristickym pre mlciacu vacsinu - v podobe mlciacich prazdnych kresiel.A co sa tyka registracie ochrannych znamok:NIE JE PRAVDA ZE NASU ZNACKU MAME REGISTROVANU IBA NA ALKOHOLICKE NAPOJE.Pravdou je ze tak ako vacsina politickych stran mame nasu znacku registrovanu na takmer 200 vyrobkov a sluzieb. A to od politickej strany cez hudobnu skupinu az po spodne pradlo.Je to z bezpecnostnych dovodov. Preto aby sme zabranili komukolvek zneuzivat meno nasej politickej strany a to aj na komercne ucely.Tento sposob ochrany pouziva aj viacej parlamentnych stran a je to znakom profesionality kazdej politickej strany.Bude nam potesenim ak si viac o nasom programe precitate na www.palihokapurkova.sk.
Pan Jaray, naozaj NIE SME ZIADNA REKLAMNA KAMPAN. SME IBA SPECIALNA STRANA PRE NEVOLICOV.Hovorime mozno trochu veselsiou formou ,ale o vaznych veciach.A myslime to uplne vazne.
Vsetko dobre Vam praje Paliho Kapurkova

RE: hanba (ivan1960, 05. 04. 2010 20:13)

(Ferko, 17. 5. 2010 17:24)

A koho chces volit?Snad nie SNS,Smer alebo HZDS?haha.

hanba ???

(stano, 12. 5. 2010 4:22)

Začal by som tým, že naozaj neviem čo je také zaujímavé práve na plagátoch pani Radičovej, že si popri nich nevšímate rovnaké množstvo billboardov ostatných strán... Je pravda že peniaze na propagáciu by sa dali využiť aj inde. Je už otázne či by to bolo efektívnejšie.
Celé to začína aj končí rozhodnutím voliča. Preto ak hoci aj drahá reklama presvedčí ľudí na správnu voľbu, stále si myslím že tieto peniaze sú rozumne využité. Skúsme si urobiť veľmi hruhý odhad koľko mohlo stáť tých 250 billboardov (odhliadnuc od toho že 250 sa mi zdá prehnané). Dá sa ľahko vygoogliť že cena za mesiac je väčšinou do 300€. Vezmime tiež do úvahy že daná trasa je diaľnica ktorou denne prejdú desiatky tisícov potenciálnych voličov, takže za ani nie štvrť milióna korún je oslovené asi percento populácie denne. A nemusím hádam pripomínať prípady keď sa jasne ukázalo ako vedia niektorí nielen jednotlivci mrhať miliardami, keď sú pri koryte. Pomer je vyše tisícnásobný... Takže ak je toto spôsob ako ľudí presvedčiť, tak to za to rozhodne stojí.
No a napokon, nech sa na politiku, a teda nepriamo takmer na všetko, nesťažuje nikto kto neurobil ani to málo že by sa prešiel a za pol hodinku mal odvolené. Ani ja nečakám zázraky, ale rozhodne voliť pôjdem. A urobím tak všetko čo je v mojich silách pre to, aby tu po voľbách bolo lepšie ako pred nimi. Veď, nakoniec, čokoľvek je lepšie, ako to čo tu máme teraz...

hanba II

(Slavomír, 23. 4. 2010 12:59)

Osobne si myslím, že veľkoplošné reklamné plochy na oslovenie voliča nevyužíva len p. Radičová. Takže nech sa hanbia všetci. Alebo podľa hesla "Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené ....olovi" Neviem koho budem voliť a vôbec či sa volieb zúčastním. Na margo škôl a podobných ustanovizní - ak by sme peniaze premrhané v tomto volebnom období investovali do nich, tak to by sa učilo, liečilo, opatrovalo (aj viac postelí by sa kúpilo). Apropo, ak by som ja šiel na výlet s 520 km, tak 2 týždne pojedám suchý chleba s pohľadom do kuchárskej knižky. Takže tie bilboardy sú mi ukradnuté, presne tak ako celá politika, ktorá sa nerobí pre občanov .... .

hanba

(ivan1960, 5. 4. 2010 20:13)

V nedeľu sme boli na výlete v Nízkych Tatrách, po ceste z Hlohovca do Liptovského Mikuláša sme najazdili 520 km tam aj späť. Po ceste sme narátali asi 250 bilbordov s pani Radičovou. Takto sa mrhá s peniazmi občanov SR, Pretože po voľbách im štát peniaze vráti a omnoho viac. Túto pani a túto stranu ja určite voliť nebudem a už by sa s tým malo niečo robiť, máme školy, máme domovy dôchodcov, máme kde dávať peniaze. Som prasvedčený, že keby strana venovala peniaze škole, škole pre postihnuté deti, pre domov dôchodcov alebo in. Tieto by im určite zverejnili poďakovanie aby ich zviditeľnili.. Ale takto nech sa hanbia....

Vyradiť "Kapurkovú stranu"

(Alexander Járay, 27. 3. 2010 7:57)

Touto cestou žiadam Ústrednú volebnú komisiu SR, pre parlamentné voľby 2010, aby „Kapurkovú stranu“ vyradila zo zoznamu politických strán uchádzajúcich sa o priazeň voličov v parlamentných voľbách 2010, nakoľko táto strana podviedla Ministerstvo vnútra SR pri jej zaregistrovaní za politickú stranu aj tým, že v tom istom čase zaregistrovala na patentovom úrade logo „Kapurkovej strany“ ako logo na alkoholické nápoje.

Aj tá skutočnosť, že táto strana uvádza iba jedného kandidáta, ktorý už teraz vyhlasuje, že v prípade zvolenia mandát odmietne, jasne dokazuje, že táto strana nie je politickou stranou, ale iba reklamnou agentúrou odetou do maškary politickej strany.

V záujme zachovania majestátu parlamentných volieb 2010, túto stranu je potrebné z volieb vylúčiť a naviac nevrátiť jej vstupný príspevok a to za klamanie Ministerstva vnútra, ako aj na výstrahu ostaným reklamným agentúra, ktoré by sa po vzore tejto, v budúcnosti pokúšali zneužiť majestát parlamentných volieb na výrobu ich reklamného produktu.

Za pochopenie vopred ďakujem:

Alexander JÁRAY, občan SR.