Choď na obsah Choď na menu
 


Polopravdy a lži médií a politikov, najmä predstaviteľov oboch ústredných orgánov o sčítaní

25. 5. 2011

Všimli ste si ako médiá vnášajú chaos a zjavne odrádzajú občanov od účasti na sčítaní? Taká intenzívna protivládna mediálna kampaň tu nebola počas žiadnej pravicovej vlády!

 

Najzrejmejšou vinníčkou je predsedníčka štatistického úradu, ktorá klame o tom, že vraj sčítanie je anonymné.

 

Úrad na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) to ľahko vyvrátil.

 

Avšak, ani jeden z nich, dokonca ani jeden z právnych expertov neuviedol včas a jasne, že zákon o sčítaní nehovorí o tom, že musí byť anonymné, ale ani o tom, že môže byť neanonymné. Teda ani lži Ľudmily Benkovičovej jej úrad nepotreboval, a ani nikto iný ich od nej nežiadal.

 

Predsedníčka štatistikov aj všetci, ktorí dostali príležitosť vystúpiť v médiách klamú, že sčítací komisári nedostali inštrukcie k tomu, keď občania nenalepia identifikátory. Pravda je, že sčítací komisári boli školení ešte začiatkom mesiaca o tom, že v tom prípade majú nalepiť rezervný identifikátor (ID)! Už niekoľko dní upozorňujeme na tieto klamstvá médiá aj politikov. Stále márne! Žeby sa médiá, ale aj samotný riaditeľ ÚOOÚ klamstvami o tom, že ak na sčítací hárok identifikátor nenalepia, že ochránia svoju anonymitu a takto sa pokúšali zabrániť úplnému fiasku sčítania?

 

Nanajvýš podozrivo, prakticky všetky médiá museli niekoľko dní pred rozhodujúcim okamihom sčítania citovať istého Ľ. Kopáčka, ktorý upozornil na neanonymnosť medzi prvými, ale nie prvý. Pritom vyvodil mylné doporučenia. Prvé, nenalepovať ID dokonca takmer nezmenené prevzal aj ÚOOÚ. Podobne podozrivo, už od nedeľnej tlačovej konferencie je zakázané všetkým médiám písať o existencii rezervných ID lepených sčítacími komisármi – tzv. eštébakmi a nepriateľmi ľudu proti vôli občanov. Nemenej podozrivým je, že ŠÚ SR reagoval na spomínaného Ľ. Kopáčka tým, že o jeho kritike zvolal tlačovú konferenciu!

 

Žiadny iný z dosiaľ publikovaných návodov, prosieb, výziev a rád občanom nezabezpečuje anonymitu nimi vypísaných hárkov okrem tohto na stránke Voľby. Šírte prosím túto informáciu. Nejde len o poodhalenie lží a manipulácií, ako Štatistickým úradom, tak aj Úradom pre ochranu osobných údajov, ako aj všetkými médiami, mainstreamovými, ako aj tzv. alternatívnymi. Ide najmä o to, že občania, ktorí za uvedených okolností odmietajú byť klamaní a nezúčastnia sa na sčítaní by mohli dostať možnosť zúčastniť sa sčítania bezodkladne v druhom kole, kde by sa sčítacie hárky vhadzovali do zapečatených schránok podobne ako pri voľbách. K tomu nie je treba zmeniť v zákone ani čiarku. V prieskume verejnej mienky na Facebooku sa z 361 náhodne zúčastnených občanov postavilo za túto možnosť 65,9 %. Medzi nimi aj tieto známe osobnosti. Tiež netreba podceňovať, že štatistické úrady a ich spolupracovníci, anketári, sčítací komisári a pod. sú vždy a všade prešpikované spolupracovníkmi tajných služieb (napr. u nás ŠTB, dnes: SIS). Nezabúdajme ale ani na to, že u nás od polovice 19. storočia sčítania anonymné neboli nikdy. Vždy si mohli sčítacie hárky sami spracovávať, opisovať, fotiť, kopírovať prinajmenej sčítací komisári.

 

Kliknite, prosím zo stránky, vľavo hore na „Pozvať hostí“. Ďakujeme, že si exkluzívne informácie nenechávate pre seba.

 

Karol Nagy

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.