Choď na obsah Choď na menu
 


Kontakty na členov a zapisovateľku Ústrednej volebnej komisie

 

Kontakty na administráciu tejto stránky o voľbách, volebných stranách, volebných programoch, kandidátoch, politike všeobecne:

 

NAJ.sk

Celá stránka je interaktívna. Kontaktovať sa teda môžete aj komentárom ku ktorémukoľvek článku (podstránke, v každom zobrazení). Všeobecný komentár môžete vložiť aj v tejto rubrike alebo prostredníctvom e-mailu, telefónu:


 

karolnagy77@gmail.com, 048/ 414 70 36, Orange: 0915/ 561 368, O2: 0949/ 417 065

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: voľby do prenosnej volebnej schránky

(Karol Nagy (admin), 6. 3. 2016 8:28)

Podľa všetkého postup je správny. Ale zákonodarci zase niečo nedomysleli. Ja som bol voliť a vo volebnej miestnosti som sa dohodol s predsedníčkou okrskovej komisie, že odprevadím 2 členov k nám domov, aby mohla voliť 90 ročná a invalidná matka na vozíčku. Hneď som sa ich pýtal, že kde majú malú urnu na nepoužité hlasovacie lístky. Oni, že nemajú... Cestou sme si to ujasnili, súhlasili, že s právom na tajnosť hlasovania zákon pre osoby voliace do prenosnej urnu neráta.

Po odvolení som im povedal, že ja im tie hlasovacie lístky nedám, ale že pôjdem s nimi do hlasovacej miestnosti, a tam ich vhodím pred nimi do príslušnej schránky. Súhlasili, len ma požiadali, aby som nepoužité lístky na trhol. Tak som ich pretrhol všetky na polovicu.

Pečatenie Volebných urien

(OH, 5. 3. 2016 20:33)

Rad by som dal do pozornosti článok http://www.aktuality.sk/clanok/318899/volby-2016-sledujeme-online/
konkrétne časť kde volí prezident Kiska Je tam menšia chyba . Volebná urna je zapečatená alebo nie. Z obrázku to nie je jasné. Policia tvrdí že je zapečatená Ale obrázok to jednoznačné nehovorí. Skôr hovorí že nie a že do konca sa tam dá aj vniknúť. Prirodzene bez poškodenia urny. Podobnú sťažnosť som podával už aj pred niekoľkými rokmi a nič sa neudialo. Už by stálo za to raz navždy s tým spraviť poriadok. Dať do propozícii volieb ako sa pečatia volebné urny, tak aby jednoznačné bolo viditeľné že nemôže dôjsť k neželanej manipulácii a ani nemôže dôjsť k rozporu medzi tvrdením polície a obrazkom ktorý bol zverejnený. Je nutné to urobiť tak aby bolo jednoznačne vidno že volebná urna je poriadne zabezpečená. Jednoznačné urny treba doslova omotať kvalitnou lepiacou páskov ,opatriť podpismi členou volebnej komisie a otlačkami pečiatok volebnej komisiie. Idealne by bolo od colníkov vyžiadať aj niekoľko registrovaných blomb s možnostou overenia si ich registrácie. Toto čo sa stalo je dôsledok nedotiahnutia organizácie volieb do dôsledkov a ako tu to môže viesťk tvrdeniu voči tvrdeniu bez možnosti rozhodnutia kto má pravdu. Volil p Kiska do zapečatenej alebo nezapečatenej urny . Toto je výsledok lajdáctvá alebo nedostatočne premysléných akcii a organizácie
Toto skôr mi pripomína svôjho času prax pečatenia notárskych zápisníc , ktoré sa pečatily šnúrkou s trikolóry a lepiacou páskou. Šnúrka sa dala pomerne ľahko uvolniť a potom so zápisnicou nebol problém čo koľvek urobiť. Kontakt je u policajtov a čakám vyjadrenie ústrednej volebnej komisie. Raz už konečne by sa bolo vhodné pozrieť na to a urobiť to priadne tak aby tam neboli diery a možnosti napadnutia volieb
a občan sa necítil ako druhoradý a objekt šikanovania

Rodičia nechajú vhodiť svoj hlasovací lístok za pomoci svojich detí

(Roman, 5. 3. 2016 20:19)

Dobrý deň, chcem aby ste okamžite vydali zákaz aby nemohli deti svojich rodičov vhadzovať do volebnej urny. Lebo je to to isté, ako keby som išiel do rómskej osady, nechal to tam vyplniť rómami a a následne všetky volebné lístky vyzbieral a vhodil ich sám po stovkách do urny.

Regulernosť volieb

(OH, 5. 3. 2016 19:22)

Bol som voliť v jelke volebná miestnosť č.2 a mám tieto pripomienky.
1 .)Pečatenie volebnej urny. Chýba tam otlačok pečiatky volebnej komisie alebo obce. Sú tam len akesi škrabance akože podpisy členov volebnej komisie.
2.) Neprehľadné manipulovanie s nepoužitými volebnými lístkami.
Otvor do urny s nepoužitými volebnými listkami je tak veľký , že nieje problém ich bez lej poškodenia vytiahnuť aj pre mna s mojou veľkou labou a nie to pre utlučkú ženskú alebo nedaj bože dieťa. Naviac je tam aj nejaké vrece s neoužitými volebnými listkami , ktoré nieje voľne dostupné očiam verejnosti.
Tie chýbajúce pečiatky volebnej komisie na urnách by mohli byť aj prekážkou regulernosti volieb

Porusenie moratoria

(Zuzana, 5. 3. 2016 16:33)

Dnes o 0:06 som dostala mail, aby som podporila kandidata c. 79 zo strany Smer-sd. Prosim o riesenie. V pripade potreby mail preposlem.

Porusenie moratoria v denniku PRAVDA

(avatar, 5. 3. 2016 16:16)

Tymto podavam podnet na preskumanie porusenia volebneho moratoria v denniku PRAVDA, ktory nechal bezat pocas moratoria nasledovny clanok, ktory jednoznacne preferuje stranu SMER. Prosim o vyvodenie dosledkov.
http://politolog.blog.pravda.sk/2016/03/02/fico-a-smer-zasluzene-ziska-43-hlasov/

Porusenie moratoria

(Dominika, 5. 3. 2016 13:50)

Dnes 5.3. Som dostala okolo 11:00 mail aby som sla volit cislo 8
Prosim o presetrenie.
Pre pripad potreby mam mail odlozeny
Vdaka

Štefík

(Ondrej, 4. 3. 2016 20:04)

Porusenie moratoria, dnes (4.3.2016 o 20.00) som dostal mail, na svoju osobnu mailovu stranku, aby som isiel volit #siet, ziadam o vyvodenie dosledkov...

porušenie moratória

(jozo, 5. 3. 2016 13:07)

Dňa 4.3.2016 o 20:01 mi bol doručený e-mail od strany sieť, ovplyvňujúci rozhodovanie pri voľbách. Myslím, že by sa to nemalo stávať. Pekný deň prajem. :)

porušenie moratoria

(Kratochvíl Miroslav, 5. 3. 2016 7:52)

4.3.2016, deň pred voľbami a v čase volebného moratoria strana MK č.21 rozosielala SMS na mobily v oblastiach južného Slovenska . Samozrejme v maďarskom jazyku asi v takom znení, že netreba zabudnúť ísť voliť zmenu. To by bolo akože v poriadku, lenže na konci SMS bolo prezentované, že majú voliť MK 21! A to si myslím v poriadku už nie je a je to porušenie volebného moratoria!!!

Porusenie moratoria stranou Skok

(Dagmara, 4. 3. 2016 18:30)

Par hodin pred zaciatkom volieb
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1703871049882637&substory_index=0&id=1694892487447160

Porusenie moratoria

(Marian, 3. 3. 2016 20:02)

Dnes sme si v postovych schrankach nasli letaky od Obicajnych ludi p Matovica co povazujeme za nepristupne a ziadame abi sa to nepakovalo obyvatelia Trnavy su pobureny

Re: Porusenie moratoria

(Ivan, 3. 3. 2016 20:10)

možno len tí z trnavčanov, čo majú pravopis ako Marián.... dokončil si vobec ZŠ???

Re: Re: Porusenie moratoria

(Marian, 4. 3. 2016 15:39)

Mozno lepsie ako ty truhlik Matovickov

porušenie moratória

(Ing. Ján Harmaňoš, 4. 3. 2016 12:44)

Dnes 4. marca 2016 nám bol doručený do poštovej schránky leták strany Naše Slovensko - Kotleba. Pre túto stranu predvolebné moratórium neplatí ?

Porušenie zákona o volebnom moratoriu

(Kratochvíl Miroslav, 4. 3. 2016 1:52)

A znovu na Topky.sk porušenie volebného moratoria v diskusii k tomuto článku :" http://www.topky.sk/cl/1000791/1532153/Dzihadisti-maju-velky-zaujem-o-Cesko--TOTO-je-dovod- ".
Citujem predmetný príspevok:
"PROSIM ZDIELAJTE!!!

DOBRY VECER PRIATELIA.

Z KULOARNYCH INFORMACII SOM SA DOZVEDEL, ZE PARLAMENTNE STRANY NA CELE SO SMEROM, OLANOVA, SIET, MOST, KDH, SDKU, SAS A DALSICH SA TISKO DOHODLI, ZE SKUSIA SFALSOVAT VOLEBNY VYSLEDOK KOTLEBOVEJ 19 LSNS VO SVOJ PROSPECH!!! SKUTOCNE PREFERENCIE 19-KOTLEBOVEJ LSNS SU DALEKO VYSSIE, AKO SA NAM TO MEDIA SNAZIA PREDKLADAT! 19-KOTLEBA-LSNS ATAKUJE FICOV HULVATSKO ZLODEJSKY SMER !!! NEDOPUSTME FALSOVANIE VOLIEB!!!

DOHODLI SA FORMOU: JEDEN TEBE - JEDEN MNE!!!

PROSIM VAS, NEDOPUSTIME, ABY NAS TIE SVINE OPAT RAZ PODVIEDLI, A TO ASI V NAJDOLEZITEJSICH VOLBACH V HISTORII SAMOSTATNEHO SLOVENSKA !!!

AKO TOMU ZABRANIT?

JA A MOJ KOLEGA VYUZIJEME PRAVO A BUDEME SA V SOBOTU HLASIT U PREDSEDU VOLEBNEJ KOMISIE VO SVOJOM VOLEBNOM OBVODE, AKO POZOROVATELIA - DOBROVOLNICI, NASTASTIE TO UMOZNUJE ZAKON, CO AJ SAMOZREJME VYUZIJEME!!!

PROSIM OBCANOV, KTORI ESTE MAJU RADI TUTO KRAJINU, A NIEJE IM JEJ, A AJ NAS OSUD LAHOSTAJNY, ABY POMOHLI REGULERNYM VYSLEDKOM TYCHTO VOLIEB.

VELMI RAD "OBETUJEM CELU SOBOTU" V PROSPECH VAS A V PROSPECH NASEJ KRASNEJ KRAJINY.

IDEME VOLIT SKUTOCNU ZMENU! IDEME VOLIT KOTLEBU!"
koniec citátu. jedná sa o hlavne o poslednu pasáž príspevku.

Volebná miestnosť pre voľby 2016

(Janko, 4. 3. 2016 0:05)

V obci Chmeľová okres Bardejov je volebná miestnosť o rozlohe asi 4x4 metre. V komisii má vraj byť 17 členov. Budú voľby regulerné? Obec má veľký kultúrny dom, ale sa mudruje, že v kumbálku na obecnom úrade je lepšie pre voličov, alebo pre starostu, aby mal všetko pod palcom? Čo tam po komisii, že sa nepomestia do tejto miestnosti a čo tam po voličoch, že nebude zabezpečená anonimita, hlavne, že niekto má pohodlie. Overte si to.

Porušenie moratoria

(Štefan, 3. 3. 2016 20:06)

Dnes v priebehu dna som dostal do schránky tri rozne letáky strany "Ludová strana Naše Slovensko". A tiež všetci obyvatelia Križovany nad Dudváhom. Škoda vyhodených penazí. Samozrejme, skončili neprečítané v koši. S prepáčením "pána" Kotlebu som nemohol počúvat ani v diskusných reláciách TV, nie že by som si od neho ešte niečo prečítal. Chcel by som to nahlásit, nikde som však nenašiel kontakt.

ĽSNS porušuje moratórium

(Matej, 3. 3. 2016 18:48)

Dobrý deň,
dnes 3.3.2016, som aj napriek tomu, že už prebieha volebné moratórium, našiel v schránke svojej aj všetkých mojich susedov leták "Naše Slovensko - noviny politickej strany Mariana Kotlebu", ktoré obsahujú argumenty za stranu Ľudová Strana Naše Slovensko a presviedčajú čitateľa, aby túto stranu volil. Keďže tento leták prišiel dnes ráno, považujem to za porušenie volebného moratória.

moratórium????

(Vlado, 3. 3. 2016 17:16)


Slovensko
Školstvo
dnes 16:00
14
KOMENTÁR

KOMENTÁR Martina Poliačika: Deti štrajku
KOMENTÁR - Školstvo má oproti iným rezortom jedno špecifikum – týka sa úplne každého dieťaťa a hlavne v období povinnej školskej dochádzky vplýva na jeho budúcnosť rovnako alebo viac ako výchova rodičov. Do nemocnice ideme, len ak nám niečo je alebo na preventívnu prehliadku, sociálny systém sa nás netýka, ak máme dosť peňazí a dane a odvody síce platíme všetci, ale nemá to na naše formovanie taký veľký vplyv.
Foto
Zdroj:Aktuálne.sk/Karol Farkaš

Učitelia základných, stredných a vysokých škôl už sú viac ako mesiac v rôznych formách štrajku. Darovali krv, ukázali dlhé nosy, tvorili živé reťaze, bubnovali na bubny celou Bratislavou. Boli zastrašovaní, manipulovaní, prišli o príjmy, mnohí z organizátorov si siahli na dno svojich fyzických možností. Ale vydržali. Vďaka nástupu čerstvých síl na univerzitách štrajk stále trvá.

Vďaka všetkým týmto aktivitám sa téma vzdelávanie konečne dostala na prvé stránky novín a do večerných správ. O podmienkach práce učiteľov a snoch a túžbach žiakov a študentov sa začali viesť diskusie v kníhkupectvách, triedach škôl, kaviarňach aj krčmách. Ja sám ich mám za sebou desiatky. Mnohí rodičia začali vlastnými aktivitami tlačiť na to, aby požiadavky učiteľov boli brané vážne.

Krajiny, ktoré zmeny vo vzdelávaní zobrali vážne, začali vidieť efekt, po dvanástich, pätnástich alebo dvadsiatich rokoch. Nemajú hrdinských ministrov, dnes sú hrdinami ako celky. Fíni, Švédi, naposledy Poliaci.

Dnes stojíme na dôležitom rázcestí. Buď tú energiu posledných týždňov uchopíme a začneme tlačiť na nový, lepší systém vzdelávania pre naše deti od prvého dňa menovania nového ministra školstva alebo necháme svet unikať a len z diaľky sledovať príchody nových „hrdinov“.

Ak tlak nepoľaví a vytúžené zmeny prídu, o 10 alebo 12 rokov sa výsledky dostavia. A ich nositeľov a nositeľky – žiakov a žiačky s podporenou vnútornou motiváciou a sebaistotou, pripravených na svet okolo seba a schopných v živote uspieť budeme volať jednoducho – deti štrajku.

Facebook
Twitter
Google plus
E-mail
Print

Aktuálne.sk


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

následující »