Choď na obsah Choď na menu
 


Kontakty na členov a zapisovateľku Ústrednej volebnej komisie

 

Kontakty na administráciu tejto stránky o voľbách, volebných stranách, volebných programoch, kandidátoch, politike všeobecne:

 

NAJ.sk

Celá stránka je interaktívna. Kontaktovať sa teda môžete aj komentárom ku ktorémukoľvek článku (podstránke, v každom zobrazení). Všeobecný komentár môžete vložiť aj v tejto rubrike alebo prostredníctvom e-mailu, telefónu:


 

karolnagy77@gmail.com, 048/ 414 70 36, Orange: 0915/ 561 368, O2: 0949/ 417 065

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

otázka??!

(jozef Pavlusík, 15. 11. 2009 13:07)

Ako je možné že najvyššiu účasť v percentách vykazujú Sobrance viac ako Horný Vadičov kde bola účasť 48,2%!!!!!!

Vážená pani Omama,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com , 13. 11. 2009 16:46)

pokiaľ ide o kontakt na ÚVK, nepredpokladám, že by dnes zasadali, najviac kontaktov asi nájdete v článku na tejto stránke. Skúste to aj s e-mailom, iste si tí internetovo gramotní zoberú so sebou na komisiu aj svoje laptopy.
Preč sa neobrátite vo veci strany SMER na tú svoju stranku, prinajmenej na Vášho zástupcu v ÚVK?
Lenže, keď sa neodvážite podpísať, ani nenájdete nikoho takého v obci, pochybujem, že by sa niekto Vaším podnetom seriózne zaoberal. Ak sa niekto nájde, budem rád, ked o tom napíše, aj o tom, kde sa sťažoval, a ako sťažnosť riešili, hoci aj po voľbách.
Ďakujem za pochopenie.

moratorium

(omama, 13. 11. 2009 16:21)

Dobrý deň.Celý deň sa snažím dopátrať k telefonickému kontaktu na ústrednú volebnú komisiu,no nešlo to.Nikto na informačke ho nenašiel. Viem si voľný čas predstaviť využiť aj ináč,len mi nedá poukázať na moc poniektorých pánov,ktorí sú pri moci.Všade sa už od včera hovorí o začiatku volebného moratória. My obyčajní ľudia sme pochopili,o čo ide a zastavili sme propagáciu našich volebných letákov a predvolebnej kampane.No dnes som sa stretla s tým,že strana SMER si drzo dala dnes 13.11.2009 cez odpoludňajšie hodiny,keď sa na to všetci prizerali,vylepovať plagáty so svojími kandidátmi na poslancov do žilinského samosprávneho kraja.Ide o obec Lietavská Svinná.Tak ako je to potom so zákonom?Je to pravda,že ho máme vlastne preto,aby sme ho porušovali???Strana Smer si robí kampaň v čase zákazu na úkor nás,ostatných kandidátov.Kto má na toto dosah??Má vôbec význam apelovať na túto skutočnosť?Bude sa riešiť tento problém?Aký postih bude vyvodený voči strane Smer?Pochybujem,že vôbec nejaký bude.Veď o tom je celé naše Slovensko.Patrí len poniektorým vyvoleným.A my nižšia vrstva sa musíme prizerať a v teple svojich príbytkov rozjímať :" Má význam ísť voliť? Veď keď tak nad tým premýšľam, o všetkom je už rozhodnuté.Či nie?"

Terezka,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 13. 11. 2009 13:05)

ďakujem za Tvoj hodnotný a vecný príspevok. Publikovali sme ho aj ako článok "Nechápajúca volebná komisia" (Len titul sme doplnili). Tam som Na Teba aj reagoval: https://volby.estranky.sk/clanky/clanky/nechapajuca

Štatistické spracovanie

(Tereza, 11. 11. 2009 13:51)

Dobrý deň , chcela by som vedieť , prečo okresná volebná komisia v Kežmarku nebude brať prednostne spracované výsledky volieb do VÚC aj cez program štatistického úradu , vraj budeme všetci čakať ako tam prídeme. Viete, keď sa po prvý krát skúšalo, boli sme 3 zapisovateľky v okrese, ktoré sme si dali tú námahu a spracovali sme výsledky okrskovej komisie aj cez program aj ručne a tým sme vlastne ukázali , že nám to veľmi dobre frčalo. Postupne nás síce bolo viac zapisovateliek , ktoré to robili duplicitne , čiže aj cez program aj ručne, ale aj tak nás nebolo až tak veľa. Ja som zástancom toho , že ak uľahčíme ŠÚ plynutejší priebeh sčítavania mali by sme byť uprednostnení . Veď keď to odovzdám aj ručne a aj napr. na USB klúči tak má sumarizačná komisia vybaví asi o 2/3 rýchlejšie ako keď im zápisnicu odovzdám len ručne a oni to musia celé nahrávať. Myslím si , že prevzaté zápisnice ktoré sú spracované aj elektronicky by mali byť aspoň odmenené prednostným spracovaním , veď len málo pracovníkov si dáva túto námahu a uľahčuje prácu ŠÚ. Ďakujem za pochopenie

Nie, žiaľ, nie je to možné

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 10. 11. 2009 8:48)

Voličské preukazy zákon o voľbách do VÚC nepozná. Zákon si môžete stiahnuť na stránke MV z linku http://www.minv.sk/?pravne-predpisy-upravujuce-volby-organov-samospravnych-krajov aj vo worde, pomocou vyhľadávača sa môžete aj sám presvedčiť, že tento zákon nepozná žiadny iný "preukaz," len občiansky.
Voliť je možné mimo volebnej miestnosti volebného okrsku, v ktorom má volič trvalý pobyt, len v prípade vážnych zdravotných prekážok doma, alebo na inej adrese, ktorú volič oznámi najneskôr v deň volieb okrskovej volebnej komisii, ale len v rámci územia volebneho okrsku. Ak je volič napr. v nemocnici, v tom istom meste, ale v inom volebnom okrsku a nemôže z tej nemocnici odísť, nemôže ani voliť. Žiaľ.

Evidujem Vašu otázku aj ako podnet, aby v budúcnosti bolo možné voliť v rámci kraja prinajmenej predsedu (župana) a v rámci volebného obvodu (územie spravidla sa kryjúce s okresom) aj poslancov.

Voličský preukaz

(Milan Pamula, 10. 11. 2009 8:34)

Dobrý deň, potreboval by som vedieť, či si v rámci volebného obvodu môžem voliť na voličský preukaz?


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18