Choď na obsah Choď na menu
 


Referendum 2010

18. 9. 2010

Priebežné neoficiálne výsledky referenda

Minister vnútra a viaceré mestá a obce porušovali zákon o referende!

 

Podľa predsedu Obvodnej komisie pre referendum v Galante Jozef Židra bola účasť v galantskom okrese 15 – 20%.

V okrese Dunajská Streda odhadujú účasť na 4 až 10 %

Zhruba 15 až 20-percentnú účasť odhaduje Obvodná komisia pre referendum v okresoch Trnava a Hlohovec

V okrese Rožňava bola podľa odhadov Obvodnej referendovej komisie účasť na referende k 18.00 h stále asi 15%.

Ústredná komisia pre referendum neeviduje žiaden vážny podnet“ (Správa a titulok: TASR). Povedal to ale poslanec Robert Madej. Takúto blbosť sme už od poslanca dávno nečítali! Sťažnosti o tom, že občanom zabránili zúčastniť sa na referende len pre nekompetentnosť, ale aj bohorovnosť členov niektorých okrskových komisií podľa Madeja nie sú vážne (Viď nižšie: sťažnosti a podnety)! V r. 1997 podal občan JUDr. Ivan Šimko sťažnosť na Ústavný súd, že mu bolo zabránené zúčastniť sa na referende. Ústavný súd túto sťažnosť riešil niekoľko týždňov a rozhodol v prospech občana.

Účasť na referende v okresoch Partizánske a Prievidza je k 14:00 okolo 10%.

Brodzany, okres Partizánske, ku 14:00 hlasovalo 8,4%

Chatová oblasť Cerová, miestna časť obce Radobica, okres Prievidza, do 14:00 hlasovalo 15,0% občanov, z toho len 13,3% domácich

Veľká Lodina, okres Košice – Okolie do 14:00 hlasovalo 5,0%, z toho len 2,2% miestnych a 2,8% cudzích s hlasovacími preukazmi

Bratislava - Devínska Nová Ves, okrskok č. 2, do 10:00 hlasovalo 5,5%.

Bratislava - Devín, do 10:00 hlasovalo 3,3%.

Luník IX - do desiatej hodiny sa z 3300 zapísaných občanov v mestskej časti Luník IX zúčastnilo na referende približne 0,3%

V obci Soľ s viac ako 1600 obyvateľmi do desiatej hodiny zatiaľ hlasovalo takmer 10%.

 

Sťažnosti a podnety

 

Predpoludním sa sťažovala administrácii stránky Voľby L. V. z Liptovského Mikuláša, že jej neumožnili hlasovať, hoci sa riadne preukázala platným občianskym preukazom a mala aj oznámenie, že patrí do okrsku č. 7 v ZŠ Nábrežie Dr. Aurela Stodolu. Omylom nebola zapísaná v zozname voličov. Hoci podľa zákona ju mali bez akéhokoľvek prešetrovania dopísať do voličského zoznamy, posielali ju, aby chodila aj s bábätkom po celom Liptovskom Mikuláši a dopytovala sa, kde všade sa koná referendum a tam, či nie je niekde zapísaná v zozname!!!

Predpoludním telefonoval do administrácie Voľby aj F. T. z Košíc, ktorému neumožnili hlasovať, lebo nemal pri sebe občiansky preukaz, ale mal potvrdenie od polície, že mu občiansky preukaz vystavujú. Hoci tento doklad plne nahrádza pri voľbách a referende občiansky, ale súdružka Škultétyová, zapisovateľka ústredných komisií pre voľby aj referendum už hádam 30 rokov v predošlých voľbách doplietla aj mnoho členov okrskových komisií. Túto, aj predchádzajúcu  sťažnosť potom na základe nášho telefonátu riešila predsedníčka Ústrednej komisie pre referendum JUDr. Mária Kapelová tým, že vysvetlila príslušným okrskovým komisiám zákon o spôsobe konania referenda.

Sťažnosť Karola Nagya na ministra vnútra SR D. Lipšica a na prinajmenej 9 miest, obcí a miestnych častí

 

Referendum sa koná dnes, v sobotu 18. septembra 2010 od 7:00 do 22:00 s otázkami:

 

„1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom?

 

2. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom rozšírila možnosť prejednať konanie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?

 

3. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ústavným zákonom znížila počet poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na 100 s účinnosťou od nasledujúceho volebného obdobia?

 

4. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom ustanovila, že orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou maximálne 40 tisíc eur?

 

5. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

 

6. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom vyňala osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového zákona?“.

 

 

Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 564/1992 Zb. o spôsobe vykonania referenda v znení zákona č. 192/2007

 

Metodický pokyn na prípravu a zabezpečenie referenda, spracovanie výsledkov hlasovania v referende a vzory tlačív

 

Okrsky na konanie referenda sa vytvoria do 20 dní od 6. júla 2010

Ústredná komisia pre referendum Slovenskej republiky, obvodné komisie pre referendum a okrskové komisie pre referendum sa vytvoria do 30 dní od od 6. júla 2010.

Prvé zasadanie Ústrednej komisie pre referendum Slovenskej republiky zvolá minister vnútra Slovenskej republiky do 37 dní, prvé zasadanie obvodnej komisie pre referendum zvolá prednosta obvodného úradu do 37 dní a prvé zasadanie okrskovej komisie pre referendum zvolá starosta do 37 dní od 6. júla 2010

 

Ústredná komisia pre referendum

 

Kapelová Mária, JUDr., tel. 0914/ 201 785, maria.kapelova@gmail.com, predsedníčka komisie, delegovaná KDH

Madej Róbert, JUDr., poslanec NR SR za Smer-SD, tel.: 09088/ 083 708, robert_madej@nrsr.sk, podpredseda komisie

Lipšic Daniel, JUDr., minister vnútra, člen komisie

Benkovičová Ľudmila, PhDr., CSc., predsedníčka Štatistického úradu SR, členka komisie

 

Škultétyová Lívia, JUDr., zapisovateľka komisie

 

Referendum v Bratislavskom kraji

Referendum v Trnavskom kraji

Referendum v Trenčianskom kraji

Referendum v Banskobystrickom kraji

Referendum v Prešovskom kraji

Referendum v Košickom kraji

 

Informácie o referende na stránke Ministerstva vnútra (Netreba prehliadnuť otvorené menu v stĺpci vľavo)

Informačnú telefónna linka: 02/4859 2020 a 02/4859 2021 (odpovedia volajúcim na otázky týkajúce sa referenda a jeho organizácie. Linka je určená iba pre občanov a neinformujú na nej právnické osoby, médiá, politické strany a ani obce)

Monitor textov o referende na stránke prezidenta SR

Informácie o referende na stránke Štatistického úradu SR

 

Monitor:

 

Sulík kašle nielen na referendum, ale aj na imunitu!

Predseda prievidzskej komisie pre referendum za SaS sa vzdal členstva

REFERENDUM: Mestá na Šariši evidujú menší záujem o vydanie hlasovacieho preukazu, 14. 9. 2010

Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) porušil zákon 564/1992 o spôsobe vykonania referenda a rozhodnutie prezidenta republiky

Výzva politikom a právnikom

Sulíkovo referendum je protiústavné

Už aj pre SaS je referendum zbytočné!

 

Odporúčame:

 

Referendum 2010: Čo, kedy, ako + otázky

Sulík bol online: Referendum? Z SDKÚ a KDH som sklamaný

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

statky-zmätky

(Juro, 20. 9. 2010 1:08)

Po návrate z dvojdňovej pracovnej cesty som sa doteraz snažil prečítať obrovské množstvo príspevkov na rôznych diskusných fórach internetu v slovenskom jazyku (sorry - po anglicky nehovorím). Je to zmes názorov a vyjadruje vedomostnú a morálnu úbohosť veľkej časti účastníkov týchto debát. Nasadzovanie "psej" hlavy niektorým politikom, vulgárne reakcie na názory iných prispievateľov, urážky politických protivníkov a "okiadzanie žumpovými exkrementami" - to je obraz veľkej časti internetových diskutérov. Ja osobne som na plebiscite nebol. Položené otázky sú politikum, a ani pri ich schválení by sa nič nezmenilo. Bohovia médií by stále oblbovali davy - nie je to nič nové. Papaláši platení z eráru by si našli iný spôsob, ako sa pohodlne voziť na superfárach, znížite počet poslancov a tí si obratom ruky schvália po dvoch asistentov, atď, atď. Už samotný fakt, že mnohí agresívní diskutéri si buď neprečítali otázky referenda, alebo ich nepochopili, je alarmujúci. V rámci úpravy imunity išlo o zrušenie priestupkovej imunity - NIE TRESTNEJ! A priznám - prečo by tereňáky s tmavými sklami a s vybranými číslami v ŠPZ-kách mali mať vyššiu priestupkovú imunitu ako poslanci NR SR? A mať možnosť voliť prostredníctvom internetu? Áno, je to výborná možnosť, ako využiť techniku na podvody. Ak títo ohniví diskutéri, ktorí horujú za použitie internetu majú taký vrúcny vzťah k účasti na voľbách, nech zdvihnú zadky od svojich bední a raz za čas sa ukážu vo volebných miestnostiach. Táto otázka nie je vecou úrovne demokracie, ale obrazom skutočného vzťahu k veciam politickým. Označiť každého, kto nie je za internetové voľby za idiota a dementa, môže iba idiot a dement (označenie idiot a dement predpokladám podľa výkladu súčasnej vrstvy slovenských "inteligentov").

kocurkovo

(karlofka, 19. 9. 2010 23:53)

Nejaky bordel mali v papieroch u nas v Karlovke. Na dvoch harkoch kruzkovali moje meno a na kazdom ma mali pod inym cislom..nedivim sa, ze maju na zozname aj mrtvych.

Aj tak to bolo

(Gusto, 19. 9. 2010 20:04)

Dobrý večer,
ako som sa zúčastnil referenda ma znervóznila jedna vec-
pri listovaní hárkov hľadajúc moju bývalú ženu(boli sme spolu na referende na Sibírskej ulici) Annu Brucháčkovú-Šuňavcova 5,
sme zhliadli meno mojej tety - Margity Brucháčkovej nar.24.9.1940,Sibírska 35,ktorá je už 9 ROKOV MŔTVA!!!
Čo potom, len čo viem ,napr.na Šuňavcovej 5 je 15 bytov a ľudia ako p.Holásek s manželkou,p.Kolár,p.Granec,p.Halušková s dcérou
p.Haviernik s manželkou sú tiež mŕtvi.To je osem ľudí a vôbec by som sa nedivil,ak by boli na zozname voličov.Staré sídlisko,dostatok duší čo sa nezúčastnili!!!

hanba

(dana, 19. 9. 2010 19:45)

Tu sa ukázala inteligencia národa Slovenského.Nech sa sťažujú . ved 80% národa nevedela ani čo to je referendum.

len či to poslanci schvália

(zdeno, 19. 9. 2010 15:18)

Radšej sa sústreďme nato, či vôbec poslanci si odsúhlasia tieto referendové otázky. Lebo tam je pes zakopaný, darmo Ty slovač ako sa nazývame chceme, ale parlament je ten ktorý to schvaľuje. A teraz uvidíme. 7 mil. € bolo určite vyhodené von oknom. Aj keby sme hneď veštci išli k referendu. Tie peniaze mohli ísť na potopy.

popot nos hundrať vedia

(palo, 19. 9. 2010 13:49)

popot nos hundrať vedia všetci ale iba ti čo boli hlasovať maju chuť, stáť za svojim názorom a to je vynaložená energia minimálna zdvihnuť svoju prdel z kresla a spraviť par krížikov

HANBA bola možnosť sa ukázať a tak sme sa predviedli :-(

HANBA

(Martin, 19. 9. 2010 12:52)

Je to smutné, ale dalo sa to predpokladať,slovač je už taká naložiť na hrb čo unesie a ked sa stažuje naložiť mu viac

škoda toho

(Miro, 19. 9. 2010 12:27)

národ debilný kričí, koľko peňazí stálo referendum a platiť 50 darmožráčov celé desiatky rokov, ich asistentov, predražené kancelárie atď. to vám nevadí. naskytla sa príležitosť, ktorá sa teraz mnoho rokov opakovať nebude a hlupáci nezareagovali, veď podľa tupých hláv nebol dôvod. hanba vám Slováci. mladí ľudia utekajte zo štátu kapustných hláv.

DRISTY

(JANICKO, 19. 9. 2010 12:00)

Urazat ficovcov dokaze uz aj kazde dieta,ale pozametat si pred svojim prahom nedokaze kazdi.Preco koalicia nechala cele jarmo REFERENDUM na hlave SULIKA? Bali sa,ze nedajboze referendum stupne a bude uspesne a tym stupnu preferencie SULIKA.Stal by sa silnejsou stranou jak ten maly DZURINDA a to je pre nich neprijatelne...aj ja suhlasim zo znizenim poslancov ...ktori si mastia vrecka na moj ukor....ale preco neziadali v referende zrusit asistentov ,aby si svoje euricka zarobili sami...to nie su asi pre nich uspori?

riesenie do buducnosti

(SOLUTION, 19. 9. 2010 11:46)

existuju dve dedicne choroby prva od cias svatopluka ze nedrzite spolu a druha od janosika ze ste zbojnici zlodeji mary a strigy co si hadzu hrach pod nohy. konecne sa zobudte a zachrante svoju krajinu--desatoro na jeden rok ale vsetci!!!!!!!!!

omyl

(wyka, 19. 9. 2010 11:40)

referendum malo bit o tom kte chce aby ty buzeranti mali imunytu nie kdo nechce aby mali imunytu zle postavena otazka a ty spinavci sa nam smeju do ksichtu

slovaci a referendum

(igi, 19. 9. 2010 9:58)

Lepšie je na jarmoku chlastať burčiak ako ísť na referendum.Myslím to ironicky.Ja som si svoju povinnosť splnil a je mi ľúto ,že vačšia časť národa sa k tomu postavila, tak ako sa postavila. Fico, Slota a prezident môžu byť spokojní a môžu sa rehotať. Tento štát je otras!!! Vôbec nešlo o politiku ale o nás SLOVÁKOV!!!

HANBA

(Mariena, 19. 9. 2010 9:57)

tak mate radi svoju krajinu ako aj vas prezident aj Fico a dalsi co si nevidia dalej od nosa - ze nechodia voliť, ale maju zaujem len o svoje blaho!?
je to HANBA, HANBA, HANBA

Slovaci sa ukazali

(Mariena, 19. 9. 2010 9:32)

tak mate radi svoju krajinu ako aj vas prezident aj Fico a dalsi co si nevidia dalej od nosa - ze nechodia voliť, ale maju zaujem len o svoje blaho!?
je to HANBA, HANBA, HANBA

nezaujem

(peter , 19. 9. 2010 8:25)

jedina chyba je nezaujem ludi ist tam a zapojit sa, kazdy povie aaa ved sa nic nezmeni ked tam pojdem a preto nech maju poslanci imunitu a buraju pod vplyvom alkoholu do domov beztrestne....

nic

(dodo, 19. 9. 2010 8:16)

zaujimave ze ziadne referendum zatial nepreslo iba ked sa o unii hlasovalo. to bol jeden velky podvod. fica poslat na sibir s tou jeho partiou zlodejov. a ludia, furt pindate ako sa mate zle tak chodte aj na taketo referendum.nech ti hore vedia, ze nas stav republiky zaujima.

ubohe

(roman wyka, 19. 9. 2010 7:38)

sprostejisi narod som nevidel ty papalasi ked nam aj na hlavu naseru slovac povie nevadi tu nebude nikdy poriadok a rovnopravnost hambym sa za seba ze som slovak

referendum

(manik jozef, 19. 9. 2010 6:34)

aj keby ste robili milion referenda nebude zucastnenych potrebnych 50% volicov lebo ludia su z tej vasej politiky otraveny,kaslete na pracujucich ludi pozerate iba na vlastne vrecka idete zatazovat pracujucich danami a podnikatelia platia odvody z minimalnych miezd,sa zobudte,vodic kamionu ma plat ako upratovacka hanba vam vsetkym politikom !!!!!!!

referendum

(jozef, 19. 9. 2010 0:41)

Už ktoré referendum v poradi bude neplatné v našej SR? a stále sa naší politici nepoučia, zbytočne vyhodené peniaze cca 600,- € na volebný okrsok v SR.

HANBA

(GABI, 19. 9. 2010 0:35)

Všetkým SVK,ktorý neišly voliť hlavne,že pred ref.každý bol" čo som to som",teraz sa ukázalo,že PAPALáši si môžu nadalej robiť čo chcú at...


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »